Марина Хонда: боротьба з гендерно зумовленим насильством – один з пріоритетів столиці

Марина Хонда: боротьба з гендерно зумовленим насильством – один з пріоритетів столиці

Боротьба з гендерно зумовленим насильством – один з наших головних пріоритетів, наголосила, виступаючи на Форумі рівних прав і можливостей, заступниця голови КМДА Марина Хонда. 

За її словами, у Києві проживає близько 10% населення всієї України, тому налагодити системну роботу в такому великому місті досить складно. Від початку року в столиці було зареєстровано близько 12 тисяч звернень щодо фізичного і психологічного насильства. 

Марина Хонда зізналася, що на початку цієї роботи статистика вражала.

– Коли ми почали це питання вивчати, відкрили нашу першу гарячу лінію, я була шокована кількістю тих телефонних дзвінків, які ми отримали. 15% дзвінків були від чоловіків – це мене здивувало. Давайте подумаємо, що це за насильство? Це хлопчики з інвалідністю у візках, які все життя прожили з мамою. Коли мама вже не має фізичної і психологічної можливості доглядати цю дитину, і вона застосовує фізичне насильство. І ці речі взаємопов’язані. Якщо при цьому є маленька дитина, вона стає свідком насильства. І це не просто про кримінальну відповідальність. Це глобальна системна проблема, Ні за рік, ні за два її не вирішити. В рамках міжнародної кампанії проводимо 16 днів проти гендерного насильства. Але це акція, а насправді кожен день має таким бути, – наголосила Марина Хонда.

Заступниця голови КМДА розповіла, що у місті відкрита перша кризова кімната, де жертви насилля можуть отримати першу допомогу і перебувати до 10 днів. Сьогодні столична влада готує ще одну таку локацію, на лівому березі. В планах відкриття мінімум 3-4 таких кімнат.

Окремим питанням є насильство над дітьми. Щоб вирішити ці проблеми, на думку Марини Хонди, потрібна системна і планова робота, залучення поліції та суддів.

Нагадаємо, Київ створив «гарячу лінію» для запобігання домашньому насильству 1500 (зі стаціонарного), 044-272-15-00 – з мобільного. Це номер довіри, підтримки і допомоги киянам.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»