Віталій Кличко відкрив Форум рівних можливостей

Віталій Кличко відкрив Форум рівних можливостей

У столиці стартував Форум рівних прав і можливостей «Сила у рівності!», який проводиться за ініціативи Київського міського голови Києва Віталія Кличка. Захід покликаний сформувати порядок денний для столиці, що взяла зобов’язання використовувати наявні повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності своїх громадян.

Для багатьох європейських міст спільною платформою дій для досягнення рівності серед громадян стала Європейська Хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Рішенням Київської міської ради столиця приєдналася до Хартії у листопаді минулого року, нагадав у вітальному слові учасникам Форуму мер Києва Віталій Кличко.

– За 15 років існування цієї Хартії до неї приєдналося 1 800 міст та 36 країн світу. Асоціація міст України розпочала цей процес 2 роки тому. За цей час 80 органів місцевого самоврядування, 60 міст і містечок узяли на себе зобов’язання дотримуватися правил рівності у своїй діяльності, зазначив Віталій Кличко.

За його словами, цей досвід буде поширюватися і надалі. Тим часом у Києві вже розробляється механізм реального втілення в життя положень Хартії.

– Приєднавшись до Європейської Хартії рівності, ми плануємо провести детальний аналіз міських програм, справедливий розподіл ресурсів, врахувати потреби людей із різних соціальних груп. Особлива увага – людям, яким крім нас ніхто не допоможе. І вкрай важливе питання – допомогти тим, хто потребує цієї допомоги, наголосив мер Києва Віталій Кличко.

Він також розповів присутнім на форумі колегам, послам іноземних країн, представникам громадських та урядових організацій про те, як столиця бореться із викликами, пов’язаними із пандемією коронавірусу. Віталій Кличко підкреслив, що саме міста стали оперативними центрами управління і узяли на себе головний тягар боротьби.

– Незважаючи на критику і непопулярні рішення, ми в Києві своєчасно запровадили протиепідемічні обмеження, зміцнили сферу охорони здоров’я, забезпечили доплату медикам для того, щоб вони працювали в кращих умовах, розуміючи, що вони знаходяться на передовій боротьби із пандемією, зазначив Віталій Кличко.

До слова, під час Форуму крім питання досягнення гендерної рівності, його учасники обговорюють і виклики, пов’язані із пандемією COVID-19.

У рамках Форуму відбудуться такі дискусійні платформи:

Рівні права і можливості – чому це так важливо у житті країн і місцевих громад?

Ефективні практики протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству.

Гендерні наслідки COVID-19 та можливості їх подолання у місцевих громадах.

Онлайн трансляцію заходу можна буде переглянути на сайті або на Facebook-сторінці форуму.
Початок о 10:00.

Нагадаємо, у столиці обговорять вплив гендерної рівності на економіку країни.

Фото Олексія САМСОНОВА

Марія КатаєваЄвгеній Лопушинський