Під час карантину в Києві за психологічною допомогою зверталися і жінки, і чоловіки

Під час карантину в Києві за психологічною допомогою зверталися і жінки, і чоловіки

Людям треба доносити філософію гендерної рівності, впевнений  директор Департаменту соціальної політики Руслан Світлий. Про це він зазначив в ефірі телеканалу «Київ». Руслан Світлий виступатиме спікером на Київському Форумі рівних прав і можливостей у дискусійній платформі «Ґендерні наслідки COVID-19 та можливості їх подолання у місцевих громадах».

– На початку карантину ми створили гарячу лінію психологічної допомоги чоловікам і жінкам, всім, хто цього потребує. Було багато звернень, – розповів Руслан Світлий.   Йшлося і про сварки в родині, коли в одному замкненому просторі опинилися одразу кілька поколінь. Цілодобово приймали дзвінки, розв’язуючи  психологічні проблеми чоловіків чи жінок . Змінилася психологія людей. Зокрема, відношення до певних речей, про які раніше боялися говорити. Багато телефонує чоловіків, які хочуть виговоритися, вирішити свою психологічну внутрішню дилему. Зверталися також чоловіки, які страждають від насильства в сім’ї. Психологічна культура в людей змінилася, їх внутрішній світ перевернувся. Відкритість, яку демонструє суспільство, зокрема збільшення кількості дзвінків на гарячі лінії, свідчить про те, що це на краще.

За його словами, під час пандемії у місті запустили Єдиний координаційний центр, який допоміг 55 тисячам людей завдяки волонтерським рухам та організаціям. Найбільше постраждали ті, хто жили від зарплати до зарплати. І в одну мить залишилися без засобів без існування.

– В рази збільшилася кількість людей, які опинилися в складних життєвих умовах. Але київська міська влада турбувалася про цих людей, близько 45 тисяч осіб отримали додаткову матеріальну допомогу, зазначив Роман Світлий. 

Він пояснив, що Єдиний координаційний центр  унікальний проєкт, що народився спонтанно, коли почалася епідемія, завдяки ініціативі міського голови Віталія Кличка та його заступниці Марини Хонди. Центр був створений рішенням міського голови, він покликаний об’єднати всі волонтерські і благодійні рухи міста Києва, щоб якісно організувати матеріальну і психологічну допомогу людям.  Це стало гарним прикладом синергії: у Департаменту соціальної політики є бази даних та соціальні працівники, а у волонтерів і благодійники – можливість допомогти тим, хто цього потребує. 

– Траплялися випадки, коли псевдоволонтери знаходили у квартиру до бабусі і грабували. Крім того, було багато ризиків, що волонтери можуть занести цю хворобу в домівку людей, які знаходяться в зоні ризику. А у соціальних працівників є досвід в цих питаннях, зауважив він 

Завданням центру було не надавати допомогу безпосередньо, а координувати відповідні служби, волонтерів. Поки немає гострої необхідності, робота центру призупинена. Однак в будь-який час, в разі виникнення потреби, може знову активізуватися. 

Нагадаємо, «Сила у рівності!»: у столиці пройде Київський Форум рівних прав і можливостей

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»