У столичних школах відроджують майстерні у новому форматі

У столичних школах відроджують майстерні у новому форматі

У загальноосвітній школі № 199 Шевченківського району київська влада ініціювала запровадження пілотного проєкту «Відродження шкільних майстерень», що передбачає створення спеціалізованих класів з відповідним матеріально-технічним обладнанням. 

Про це повідомив голова Шевченківської райдержадміністрації Олег Гаряга.

– У сучасному світі всі роблять акцент переважно на цифрові технології, й разом з тим, почали випускати з виду про комплексне формування у дітей життєвих компетенцій. Дитина повинна навчитись орієнтуватись в виробництві, обробці різних матеріалів, елементах техніки, веденні домашнього господарства, продуктах харчування, проєктних роботах з розроблення інтер’єру будинку, проведення ремонтних робіт та навіть формування сімейного бюджету, – коментує ініціативу створення шкільних майстерень очільник району.

Він зазначив, що на сьогоднішній день учбовий заклад вже готовий до проведення перших пробних профільних уроків. У школі частково закуплено необхідне обладнання, в майбутньому плануємо оновлювати та доповнювати майстерню інструментарієм, багатофункціональними станками, також найближчим часом планується проведення капітального ремонту в великій майстерні, що буде відповідати всім сучасним вимогам.

Трудова дисципліна вже давно не зазнавала змін – це й застаріле обладнання, й застарілий підхід до самої програми виховання. Проєкт «Відродження шкільних майстерень» поступово буде впроваджений в кожній школі.

Нагадаємо, столичні школи підготувалися до навчання: маршрути учнів та окреме харчування.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»