З вересня замість пакунку малюка можна отримати грошову компенсацію

З вересня замість пакунку малюка можна отримати грошову компенсацію

З 1 вересня почав працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги пакунок малюка.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. 

Відтепер у батьків є право обирати, що для їхнього малюка є необхідним: чи потрібен їм одяг, якщо в них вже є діти, особливо діти які мають маленьку різницю у віці, або якщо дитина має алергію і їй не підходять засоби, передбачені у натуральній формі пакунку.

За грошовою компенсацією вартості «Пакунку малюка» можуть звернутися батьки, у яких тільки народилася дитина, а також ті, хто не отримав допомогу у 2020 році – в такому випадку звернутися за компенсацією можна протягом 12 місяців з моменту народження дитини. Для отримання компенсації треба звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення з пакетом документів, що включає в себе копію свідоцтва про народження дитини, довідку з пологового будинку про неотримання «Пакунку малюка» (для дітей, народжених у 2020 році), копію ІПН батька.

Спеціальний рахунок Одержувачу грошової компенсації буде відкрито рахунок у «ПриватБанку» зі спеціальним режимом використання. Кошти з нього можуть бути витрачені тільки на дитячі товари та товари для породіль у торгових точках та інтернет-магазинах, що приєдналися до пілотного проєкту з монетизації одноразової натуральної допомоги «Пакет малюка». 

Урядова ініціатива «Пакунок малюка» – це національний проект із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства, який стартував 1 вересня 2018 року. У дитячий набір «Пакунок малюка», який видається породіллям, входять 25 необхідних товарів, зокрема пелюшки, підгузники, спеціальний матрац, два види ковдр тощо.

Механізм реалізації та алгоритм дій:


Нагадаємо, у київському метро та поїздах діятиме єдиний електронний квиток.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»