Збитки через карантин: столичні перевізники просять гроші на зарплати

Збитки через карантин: столичні перевізники просять гроші на зарплати

Столичні транспортники закликають депутатів Київради на найближчому засіданні, що відбудеться завтра, 3 вересня, ухвалити рішення про додаткове фінансування комунальних підприємств «Київський метрополітен» та «Київпастранс». Щоб вони могли виплачувати зарплату працівникам і надалі забезпечувати перевезення пасажирів у звичному режимі.

Із такою заявою до столичної влади звернулися представники профспілок КП «Київський метрополітен» та КП «Київпастранс», повідомили в пресслужбі КМДА.

– Із метою забезпечення стабільної роботи підприємства, своєчасної виплати заробітної плати, необхідно збільшити обсяги бюджетних асигнувань для КП «Київський метрополітен» на суму не менше ніж 162 млн грн. Унаслідок зменшення доходів у КП «Київський метрополітен» виникне дефіцит коштів і ризик невиплати зарплати вже у жовтні-листопаді 2020 року, – йдеться у зверненні профспілки.

Втрата доходів КП «Київський метрополітен» у період із 17 березня до 25 травня 2020 року складає близько 621 млн грн. У звичайних умовах підприємство мало отримати в середньому 277 млн грн доходів на місяць від перевезень. На виплату заробітної плати КП «Київський метрополітен» витрачає до 200 млн грн на місяць.

Тобто, як ідеться у зверненні, із 17 березня до 25 травня метрополітен взагалі не отримав доходів від перевезення.

Окрім того, внаслідок карантинних обмежень пасажиропотік у підземці значно зменшився. Якщо до карантину метрополітен перевозив до 1,5 млн пасажирів у робочий день, то зараз – до 1 млн пасажирів.

Водночас, у КП «Київпастранс» заборгованість із виплати заробітної плати станом на 31 серпня склала 77,4 млн грн. А фінансовий результат КП «Київпастранс» за січень-липень 2020 року був від’ємний і склав -178,5 млн грн.

У зверненні представники профспілки наголошують, що на період карантинних обмежень втрата доходів підприємства за місяць сягнула 162,2 млн грн. Тобто підприємство під час суворих обмежень отримувало 6,3 млн грн середнього доходу на місяць. У той час, як у звичайних умовах середній дохід КП «Київпастранс» за місяць складає 169,2 млн грн.

Нагадаємо, що цьогоріч метрополітен через карантин припинив перевезення пасажирів із 17 березня до 25 травня. У цей час у посиленому режимі працювали ремонтні бригади. На станціях, зокрема, замінювали колійне полотно, рейки, електрообладнання, переоснащували мережі освітлення, пожежогасіння, вентиляційного та насосного обладнання тощо.

Наземний громадський транспорт столиці працював у спецрежимі, довозив до роботи медиків, а також працівників стратегічних підприємств, що забезпечують життєдіяльність міста.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»