У київському метро та поїздах діятиме єдиний електронний квиток

У київському метро та поїздах діятиме єдиний електронний квиток

Вже у вересні цього року можна буде придбати єдиний електронний квиток SmartTicket для поїздів далекого спрямування та метро у Києві. Продаж здійснюватиметься на транспортному порталі електронних послуг e-transport.gov.ua та на SmartTicket.gov.ua. Експериментальний проєкт впроваджує Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки Міністерства інфраструктури України за участі Укрзалізниці.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час тестування SmartTicket. Міністр інфраструктури, разом із Головою правління Укрзалізниці Володимиром Жмаком, скористався SmartTicket на поїзд Костянтинівка-Київ та столичним метро.

– Стартуємо цієї осені з довгоочікуваною ініціативою для багатьох українців – SmartTicket. Для початку на першому етапі цей квиток буде доступний для поїздів внутрішнього сполучення далекого слідування та міського е-квитка у Києві. У майбутньому ми прагнемо, щоб всі види транспорту – поїзди, автобуси, літаки та громадський транспорт були пов’язані єдиним е-квитком. Це зручність для пасажирів та значнаекономія часу. І для сучасного світу це вже давно буденність. Радий, що Україна теж долучилася до цього процесу, – зазначив Владислав Криклій.

Очільник Міністерства зазначив, що крім Києва впровадженням SmartTicket зацікавилися Маріуполь, Харків та Львівська облдержадміністрація, і закликав інші міста проявляти ініціативу.

Керівник Галузевого центру цифровізації та кібербезпеки Володимир Набоков повідомив, що наразі система працює в режимі дослідної експлуатації. Для її розвитку також розробляється підключення до системи інших перевізників, які готові співпрацювати. Вже йде розробка підключення до системи перевізників SkyUp та Gunsel. Працюють і над додатковою функціональністю – мобільний застосунок, інтелектуальний пошук тощо.

У подальшому, скориставшись порталом e-transport.gov.ua, пасажир зможе придбати єдиний квиток одразу на 4 види транспорту, або, наприклад, метро та поїзд або ж на поїзд та літак. SmartTicket буде зчитуватися за допомогою QR-коду на мобільному пристрої контролера.

29 липня на своєму засіданні Уряд схвалив розроблену Міністерством інфраструктури постанову КМУ, що передбачає реалізацію експериментального проєкту зі впровадження послуги з оформлення єдиного е-квитка на транспортному порталі електронних послуг e-transport.gov.ua. Це сприятиме наданню зручних та сучасних цифрових послуг для населення у різних видах транспорту в одному місці при плануванні подорожі.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»