На джерела теплової генерації Києва спрямують 230 млн грн

На джерела теплової генерації Києва спрямують 230 млн грн

Цього року на ремонт та модернізацію обладнання на київських ТЕЦ № 5 та ТЕЦ № 6 спрямують 230 млн грн.

Розвиток та переоснащення джерел теплової генерації є одним з ключових напрямів Схеми теплопостачання міста Києва до 2030 року. Про це сьогодні заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв під час огляду роботи ТЕЦ № 6.

Теплоелектроцентраль № 6 (ТЕЦ 6) забезпечує теплопостачання будинків Дарницького, Дніпровського, Подільського, Деснянського та Оболонського районів міста.

– Зараз проводимо капітальний ремонт парової турбіни енергоблоку № 2. Це потужна парова турбіна, яка комбіновано виробляє тепло і електроенергію. Вона була введена в експлуатацію ще 34 роки тому – в 1986 році. За одну хвилину турбіна здійснює 3 тис. обертів. Її довжина – близько 27 м, а вага – 916 тонн, – повідомив Петро Пантелеєв.

Він зазначив, що також на ТЕЦ № 6 вже відремонтували енергоблок № 1, п'ять водогрійних котлів, 150 насосів, 4 трансформатори, більше 400 електродвигунів.

Петро Пантелеєв заявив, що місто на фінальній стадії підготовки до опалювального сезону. Зокрема, КП «Київтеплоенерго» провело гідравлічні випробування та завершує масштабні роботи запланованої на цей рік заміни теплових мереж.

Нагадаємо, до кінця 2020 року в столиці замінять 100 км найбільш застарілих трубопроводів, що забезпечують опаленням та гарячою водою споживачів Києва.

Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»