У Києві визначили чотири цілі для розвитку теплоенергетичного комплексу

У Києві визначили чотири цілі для розвитку теплоенергетичного комплексу

Київ розвиватиме теплоенергетичне господарство міста, щоб воно було екологічним, енергоефективним та надійним у роботі. Проєкт схеми теплопостачання до 2030 року, що має на меті досягнення цих ключових цілей представлять найближчим часом.

Про це сьогодні під час штабного засідання на території ТЕЦ № 6 повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, інформує пресслужба КМДА.

Він нагадав, що у 2018 році київська влада повернула теплоенергетичний комплекс із управління приватної компанії «Київенерго» та передала в господарське відання новоствореному комунальному підприємству «Київтеплоенерго».

– Із того часу ми детально проаналізували технічний стан обладнання та мереж, залучили до роботи міжнародних експертів та сформували першочергові заходи, що дозволили успішно пройти два опалювальні сезони і розробити стратегічні цілі й заходи. І сьогодні, власне, Київ має 10-річний план розвитку системи теплопостачання, – сказав заступник голови КМДА.

Петро Пантелеєв заявив, що основними цілями на наступні роки є:

  • створення європейської моделі централізованого теплопостачання та імплементація Директиви ЄС «Про енергоефективність» (2012/27/ЄС);
  • ремонт та переоснащення джерел генерації тепла та електроенергії;
  • реконструкція теплових мереж;
  • регулювання споживачами споживання тепла, тобто тотальне оснащення будівель індивідуальними тепловими пунктами.

– Система теплопостачання Києва має бути беззбитковою, безаварійною, мати показники екологічності, які б відповідали європейським стандартам. Але найголовніше – столична система теплопостачання має відповідати ключовому критерію: потребам споживача, який прагне якісних та безперебійних послуг, – зауважив заступник голови КМДА.   

Нагадаємо, у Києві до зими відремонтують ще 57 вулиць.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»