На Майдані Незалежності показують історію героїні двох народів

На Майдані Незалежності показують історію героїні двох народів

Із нагоди національного свята Польщі Дня Солідарності та Свободи в інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану відкрили виставку «Анна Валентинович – героїня двох народів». Вона присвячена народженій в Україні легенді польської опозиції комуністичних часів, співзасновниці профспілкового руху «Солідарність».

Анна Валентинович народилася в українській родині на Рівненщині, а згодом, уже як польська громадянка, стала однією з очільниць руху, що призвів до падіння комунізму в Польщі та став важливою віхою здобуття незалежності. Свобода і можливість вирішувати власну долю – дуже важливі як для поляків, так і для українців. Польський рух «Солідарність» та українську Революцію Гідності об’єднує прагнення суспільства до змін і переконання, що громадянська активність кожної людини може змінити життя країни на краще. Ця ідея виразно прочитується в історії «Солідарності» та життєвому шляху Анни Валентинович.

Експозицію можна оглянути в таких локаціях Києва:

  • 1 – 6 вересня: інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (вул. Майдан Незалежності, 2, вуличний простір біля Будинку профспілок).
  • 9 вересня – 7 жовтня: Національний музей Тараса Шевченка (бульв. Тараса Шевченка, 12, подвір'я музею).


Вхід вільний.

Нагадаємо, із двієчників у відмінники: київська вчителька відкрила секрет успіху.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»