Як змінилась освітня галузь за останні роки, та що на нас чекає попереду

Як змінилась освітня галузь за останні роки, та що на нас чекає попереду

Напевно, усі радянські школярі пам’ятають, як виглядали садочок та школа. Варто погодитися, що 90% навчальних закладів шкільної освіти були схожі між собою, як дві краплі води. Кожного першого вересня на дітей чекали свіжопофарбовані підлоги та сходи, напрасовані штори, привітні вчителі та рідні класи.

Здебільшого сучасні школи також мають схожу атмосферу, але є суттєва відмінність. Садочки та школи наших днів можуть похизуватися актуальним та інноваційним оснащенням навчальних класів. І це результат останніх освітянських реформ, кращого фінансування шкіл та спрямованої державної фінансової підтримки освітніх закладів.

Завдяки державному бюджету та місцевій підтримці кожна школа у місті чи селі нарешті може дозволити собі закупити потрібне шкільне обладнання, дотримуючись затверджених процедур та наказів. І це стало реальністю та вже майже звичною справою для колективів навчальних закладів.

А сучасні школярі навіть не здогадуються, що раніше їхні ровесники: вивчали географію по багаторічним затертим плакатам; робили досліди з хімії тільки з реагентами, які мала школа; демонстраційне обладнання з фізики дозволяло відобразити лише ті закони, які можна було продемонструвати на підручних приладах. Сучасне обладнання для кабінету хімії, біології, фізики, математики та інших навчальних аудиторій вже сприймається як щось звичне та буденне. Але такого різноманіття приладдя, наборів для навчання, колекцій та об’ємних моделей минулі покоління навіть не бачили і не мріяли їх використовувати.

На українському ринку шкільного оснащення з’явилося чимало пропозицій. Більше того, навіть національні виробники пропонують сучасне обладнання. Це чудовий показник розвитку цього напрямку, бо ж попит породжує пропозицію. І шкільне приладдя для вивчення фізики, хімії, STEM чи інклюзивного навчання – є необхідністю не тільки для українських закладів, а й успішно експортується за кордон.

Один із відомих українських виробників – Житомирський завод «Електровимірювач», який виготовляє якісне та інноваційне обладнання для шкіл під брендом ElizLabs. В асортименті цієї компанії товари для повного оснащення усіх шкільних кабінетів, для організації інклюзивного навчання, для дошкільної та позашкільної освіти. Також на сайті представлені навіть 3Д-принтери, мінілабораторії, комплекти для моделювання, фото студії, мультимедійне обладнання, верстати для шиття тощо. Усі товари, які постачаються у шкільні заклади, проходять обов’язкову сертифікацію та повністю відповідають наказам та вимогам якості та безпеки.

Маючи такий арсенал засобів для здобуття середньої освіти, школи стають набагато сучаснішими та можуть зацікавити кожного учня. Це правильний напрямок, до якого уже звикли і діти, і вчителі.

А що зараз? На жаль, ми перебуваємо у дуже непростих умовах, пов’язаних з епідеміологічною ситуацією. Хочеться вірити, що якість навчання в українських школах залишиться незмінно високою. У владних кабінетах активно обговорюється тема змішаного навчання – це може стати нашою новою реальністю. Змішане навчання буде становити собою начитування нового матеріалу у класах, а опрацювання та систематизація знань пройде дистанційно. Добре це чи погано для школярів – ми зможемо відповісти на це питання пізніше, проте таких кроків вимагає сьогодення. Принаймні найближчий навчальний рік може стати роком експериментів та компромісів. Тож краще бути до цього готовими і дітям, і батькам, і вчителям.     

Матеріал розміщений на правах реклами