Без промов, віршів та лінійки: як у Києві святкують День знань в умовах пандемії

Без промов, віршів та лінійки: як у Києві святкують День знань в умовах пандемії

Сьогодні, 1 вересня, у столичних школах пролунав перший дзвоник. Проте нинішнього року свято знань пройшло без звичних для усіх «лінійок».

Журналісти сайту «Вечірній Київ», дізнавалися, як проходить День знань в умовах адаптивного карантину. Для цього ми вирушили у школу № 106 Шевченківського району.

На території школи – малолюдно. Учні молодших класів прийшли зі своїми батьками – вони стоять невеликими групами в очікуванні, коли збереться увесь клас.

У сам навчальний заклад діти заходять по черзі: пропускають в школу по одному класу. Усі учні були вдягнені у медичні маски, проте носити їх під час уроків – не є обов’язково, лише на перервах.

На вході до закладу дітям та вчителям міряли температуру, батьків у школу не пускали. При вході у школу та у кожному класі є санітайзер з антисептиком для рук. У приміщеннях систематично будуть проводити вологе прибирання з додаванням дезінфікуючих засобів та провітрюватимуть.

Перший день нового навчального року у цій школі без уроків. Школярам лише роздали підручники. Навчання розпочнуться з 2 вересня. А перший урок для кожного класу буде у різний час, а не о 8:30, як було у минулі роки.

Ми поспілкувалися з школярами й дізналися, чи скучили вони за школою та як їм нові правила.

– Чесно кажучи, я дуже зрадів 1-му вересня. Ніколи так не хотілося до школи як зараз. Карантин просто змучив мене. Нарешті школа, друзі, – розповідає учень 7-го класу В’ячеслав.

Стосовно нових правил, каже, що не дуже пощастило.

– Не можу нічого сказати за інші класи, але у мене уроки починаються о 8:00. Приблизно о 7:45 я вже маю бути в школі. Це як на мене зарано, оскільки не дуже люблю рано прокидатись. Проте, якщо треба, то треба, – додає В’ячеслав.