Перше вересня у нових реаліях: як розпочинається шкільний рік у Києві

Перше вересня у нових реаліях: як розпочинається шкільний рік у Києві

Автономні входи і виходи, уроки на подвір'ї та лекція про правила безпеки під час пандемії замість урочистої лінійки – так у столичних школах зустрічають 1 вересня 2020 року.

Навчальний заклад № 281, як і решта столичних шкіл, зачекався на своїх вихованців – місцеві коридори майже пів року відпочивали від галасу малечі. Директорка школи Людмила Цимбал напередодні першого вересня проводить екскурсію для кореспондентів «Вечірнього Києва».

Замість такого вже звичного запаху свіжої фарби – аромат антисептиків. Директорка зазначає, напередодні початку навчального року всі приміщення ретельно дезінфікували. Для безпеки школярів на кожному поверсі є куточок, де зберігаються антисептики, серветки та чисті маски. При вході адміністратор школи вимірює температуру відвідувачів. А кожен клас матиме свій маршрут руху.

У школі є 4 входи: жовтий, зелений, червоний та синій. До кожного входу прив'язані певні класи, які за відповідним кольором стрілок можуть пересуватись по школі, – розповідає директорка.

Вона детально переповідає про алгоритм дій: перед початком уроків вчитель збиратиме дітей на визначеній ділянці на вулиці, перевірятиме, чи немає у дітей ознак ГРЗ. І лише після вимірів температури діти покрокують до класних кімнат.

Якщо раптом у дитини спостерігатимуться симптоми ГРЗ чи їй стане зле, адміністратор школи проведе дитину до ізоляційної кімнати. Після цього він зателефонує батькам та повідомить про її стан. А в разі гострої потреби викличе швидку допомогу, – говорить Людмила Цимбал.

Вона додає: якщо раптом симптоми хвороби виявлять у педагога, вчитель одразу ж вирушить на самоізоляцію, а його замінить колега.

На уроках, запевняє Людмила Цимбал, учні, так само як і вчителі, зможуть дихати вільно – носіння масок є обов’язковим лише на перервах та в позаурочний час. Хоча, якщо школа опиниться в помаранчевій зоні, учителі мають бути у захисному прозорому щитку, додає директор закладу.

Частина уроків, за її словами, доки дозволятиме погода, відбуватиметься на свіжому повітрі.

У нас в школі є внутрішній дворик, у якому ми розставили парти. На вулиці плануємо проводити уроки образотворчого мистецтва, природознавства та, звичайно, фізичної культури, – зазначає Людмила Цимбал.

А ось батькам, за її словами, заходити до школи категорично заборонено.

Батьки чекатимуть біля школи, поки вчитель виведе дитину на вулицю, – розповідає директор.

Готові у закладі і до форсмажорів, наприклад, якщо на самоізоляцію піде цілий клас.

Школа має ліцензовану розроблену платформу, у якій вчителі надають матеріал та домашні завдання. Здобувачі освіти, педагоги та адміністрація школи будуть використовувати G Suite for Education – це набір безкоштовних інструментів та сервісів Google, розроблених спеціально для освітніх закладів та організацій, відзначає Людмила Цимбал.

І наостанок додає: хоча перше вересня 2020 року пройде в нових реаліях, без свята першого дзвоника та урочистих лінійок, для вихованців 281 школи таки підготували сюрпризи.

Діти люблять свято. Тому їх зустрінуть казкові герої, які за руку поведуть до класних кімнат. А в кабінетах їх зустрінуть вчителі, які привітають зі святом і неодмінно розкажуть про всі правила безпеки у нових умовах навчання, – підсумовує Людмила Цимбал.

Катерина ШОБОТЕНКО, «Вечірній Київ»