У Києві відкриють ще одну «кризову кімнату» для жертв домашнього насильства

У Києві відкриють ще одну «кризову кімнату» для жертв домашнього насильства

Друга кімната кризового реагування скоро відкриється на лівому березі Києва. У закладі вже розпочалися ремонтні роботи.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, інформує пресслужба КМДА.

– Першу «кризову кімнату» ми відкрили три місяці тому на правому березі Києва. За цей час нею скористалися 28 осіб, з яких 16 жінок і 12 дітей. Усі вони постраждали від домашнього насильства з боку чоловіків та батьків. Варто зазначити, що з початку року в місті зафіксовано понад 12 тисяч звернень до поліції стосовно домашнього насильства. Що стосується лівобережних районів, то в них за цей час зафіксовано понад 5 тисяч звернень. Відкриття кімнати кризового реагування на лівому березі дасть можливість оперативно надавати прихисток для постраждалих та врятувати чиєсь життя, – зазначила Марина Хонда.

Вона також додала, що до створення другої «кризової кімнати» долучилися міжнародні організації, зокрема, Фонд народонаселення ООН та соціально-відповідальний бізнес, за кошти якого відбуваються ремонтні роботи.

Із 1 січня 2020 року в Києві зафіксовано 12 749 до поліції звернень стосовно домашнього насильства. Зокрема, в Дарницькому, Деснянському та Дніпровському районах надійшло 5 008 звернень. Більшість із яких надходять від жінок (віком від 20 до 50 років), зокрема з дітьми (від 0 до 15 років).

Кімната кризового реагування покликана допомогти постраждалим, яким нікуди йти і ситуація дійсно екстремальна. Коли жертві насилля нікуди йти, то таке житло може навіть врятувати життя.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»