Столичні школи підготувалися до навчання: маршрути учнів та окреме харчування

Столичні школи підготувалися до навчання: маршрути учнів та окреме харчування

Вже завтра у Києві стартує 2020-2021 навчальний рік, але в нових умовах. Як саме – «Вечірній Київ» дізнався, побувавши в спеціалізованій школі № 47 ім. А. С. Макаренка з поглибленим вивченням іноземних мов Печерського району міста Києва.

фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка

У навчальному закладі наразі нараховується 930 учнів та 72 вчителі. 


Учнів на вході зустрічатиме медсестра, вимірюватиме температуру та розпитуватиме про самопочуття. До цього таку ж процедуру проходитимуть і вчителі. Звісно, батьків та сторонніх осіб у заклад не пускатимуть. Хоча першого вересня для батьків першачків можуть зробити виключення – але перебування тільки у власному класі.

День знань для школярів розпочнеться уроком, присвяченим профілактиці ковіду, де їм пояснять правила поведінки у школі. Щодня зранку учнів очікуватиме 5-хвилинка здоров'я – нагадування, як себе поводити, коли мити руки тощо. 


Усі столичні заклади освіти забезпечені необхідними засобами дезінфекції на найближчі три місяці. 


Маршрути переміщення навчальним закладом позначені стрілочками. Розклад початку уроків розпланований так, щоб класи не перетиналися. Відкриті всі входи до закладу, тож класи заходитимуть з різних входів. Так само розподілятимуть дітей і на перерві: хтось відпочиватиме у приміщенні школи, хтось – на вулиці.


У цей час в класах проводитимуть протирання і провітрювання. Щоб мінімізувати переміщення дітей по школі, за кожним класом середньої і старшої школи закріплять свій кабінет – щоб не діти ходили по кабінетах, а вчителі приходили до них. Також школи вже з 1-го класу переходять на електронний журнал.   


До речі, поки тепло, у закладі використовуватимуть для занять і відкритий простір внутрішнього дворика. Це популярна за кордоном методика «уроків на природі» Сухомлинського.   


Харчування для учнів 1-4 класів (сніданок) є безкоштовним. Це сендвіч, фрукт та напій. Сніданок діти отримують, не виходячи з класу, у спеціальних ланч-боксах, окремих для кожного класу.  

Що стосується середньої та старшої школи, учні  можуть відвідувати їдальню та купити обід, але отримуючись дистанції та розкладу.
У кожній школі працює медсестра. У разі підозри на захворювання, вона відведе учня у тимчасовий ізолятор, огляне його і, при підвищеній температурі чи інших ознаках, викличе медиків.

Місткість і кількість учнів у кожній школі відрізняється, тому й умови навчання можуть бути різними. У деяких закладах, щоб уникнути скупчення дітей, організовують дві зміни. Є загальний Регламент освітнього процесу міста Києва, а деталі директори шкіл визначають самостійно.  

Нагадаємо, 1 вересня у столичних школах розпочнеться навчання: які особливості.