Освітяни столиці розказали, як підготувалися до 1 вересня за умов карантину

Освітяни столиці розказали, як підготувалися до 1 вересня за умов карантину

Перед початком нового навчального року керівники закладів освіти столиці в онлайн форматі презентували повну готовність шкіл до зустрічі дітей. Вхід до закладів обмежений, тому батьки можуть упевнитися в дотриманні всіх необхідних карантинних вимог завдяки детальним віртуальним екскурсіям. Наприклад, Український коледж ім. В. О. Сухомлинського – середня школа № 272 – опублікував у Facebook докладну відеорозповідь директора про особливості навчання з 1 вересня, а також показав усі місця дислокації, гігієни та навігації в учбовому закладі за нових умов. Відео дивіться тут.

Ініціювали відеофлешмоб освітяни Дніпровського району. У своїх відеороликах директори презентують оновлений формат роботи закладів і розповідають про:

  • час початку уроків для початкової, середньої та старшої школи;
  • температурний скринінг на вході;
  • забезпечення закладів дезінфікуючими засобами;
  • провітрювання та вологе прибирання в кабінетах під час перерв;
  • заняття на свіжому повітрі за індивідуальним графіком;
  • закріплення кабінетів за класами;
  • соціальне дистанціювання та розмітки руху.

– Ми вперше зустрічаємо навчальний вересень у незвичних умовах. Діти приходитимуть до школи за зміненими графіками, в закладах відкрито додаткові входи, розроблені напрямки руху учнів, на стінах та підлозі розміщені відповідні вказівники та маркери дистанціювання. Ідея директорів – заспокоїти батьків і показати, що освіта столиці «озброєна», заклади здійснили підготовчі заходи та отримали дезінфікуючі засоби в повному обсязі», – зазначив в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський. – Здоров’я дітей – це відповідальність усіх учасників освітнього процесу. Ми просимо батьків бути максимально уважними, відповідально дотримуватися правил гігієни, слідкувати за станом здоров’я дитини та вимірювати температуру перед виходом до школи кожного дня.

Нагадуємо, що заклади освіти столиці починають новий 2020-2021 навчальний рік у звичайному для школярів форматі, але в нових умовах. Київ першим розробив та затвердив Регламент освітнього процесу та виділив 33,3 млн грн на всі необхідні дезінфікуючі засоби для безпеки учнів і працівників.

Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»