У пам’ять про загиблих захисників в Києві заклали капсулу

У пам’ять про загиблих захисників в Києві заклали капсулу

До Дня пам'яті захисників міський голова Києва Віталій Кличко заклав памʼятну капсулу на місці майбутнього Меморіалу пам’яті загиблим киянам – учасникам антитерористичної операції.

Сьогодні, у роковини Іловайської трагедії по всій Україні вшановують земляків, які віддали своє життя у боротьбі за рідну землю на Сході.

На місці майбутнього Меморіалу пам’яті загиблим киянам зранку збираються люди. Суботню тишу на Грушевського порушують лише сумні ноти “Плине кача” та “Мелодії” Скорика. Родини полеглих захисників тримають в руках їхні портрети. Вони пам’ятають. Пам’ятає і вся Україна...

-29 серпня – трагічна дата в новітній українській історії. В цей день, 6 років тому регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким мали виходити українські бійці з Іловайська. Назва міста Іловайськ стала синонімом слова пекло... І наш спільний обов’язок -  віддати нашу шану і увіковічнити пам’ять про наших полеглих  героїв-захисників, - звертається до присутніх міський голова Віталій Кличко.

Разом із своєю командою мер Києва прийшов на Грушевського, щоб вклонитися пам’яті загиблих. Він проголошує зобов’язання столичної влади — збудувати у Києві Меморіал пам’яті загиблим киянам. Нині ж на місці майбутнього будівництва закладають пам’ятну капсулу — у ній слово до прийдешніх поколінь і нагадування про те, яку ціну довелося заплатити українцям за право вільно жити на рідній землі.

Присутні вшановують хвилиною мовчання усіх полеглих воїнів. Лунають спогади родин загиблих і побратимів, яким вдалося повернутися із пекла війни.

Бо поки живе пам’ять — Герої не вмирають!

Євген Лопушинський, фото Олексія Cамсонова