Про що Кличко просить Уряд через поширення коронавірусу

Про що Кличко просить Уряд через поширення коронавірусу

Мер Києва Віталій Кличко вважає, що додаток «Дій вдома» повинні встановлювати також і ті особи, які контактували з хворими на коронавірус.

Про це Кличко заявив під час онлайн пресконференції, відповідаючи на запитання користувачів соцмереж.

– Справді, додаток «Дій вдома» показав свою ефективність. Його повинні встановлювати громадяни, які перетинають державний кордон з Україною. Але, наскільки нам відомо, цей додаток встановлюють протягом 24 годин з моменту перетину кордону. І за цей час людина може мати багато контактів, - сказав Кличко. - Це добре, що уряд, нарешті, за нашою пропозицією, вже ухвалив рішення про обмін даними додатку «Дій вдома» із органами місцевого самоврядування. Зокрема, міський Моніторинговий центр почав отримувати данні про людей, які повертаються з-за кордону. Але, щоб убезпечити мешканців усіх міст країни, столична влада пропонує Кабінету міністрів ухвалити ще одну постанову. Щоб додаток «Дій вдома» встановлювали і люди, які контактували з тими, хто захворів, наголосив Віталій Кличко.

Мер підкреслив, що таким чином з’явиться можливість швидше виявляти можливі спалахи захворювання.    

– Ми очікуємо від уряду на оперативне ухвалення такого рішення. Це допоможе запобігти неконтрольованому поширенню вірусу. Та уникнути суворого карантину, сказав Віталій Кличко.

Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»