101 людина у столиці у важкому стані через коронавірус

101 людина у столиці у важкому стані через коронавірус

У лікарнях столиці сьогодні перебувають 486 хворих на коронавірус. 101 пацієнт – у важкому стані.

Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив під час онлайн пресконференції.

– Збільшується останніми днями кількість хворих на коронавірус, які потребують госпіталізації. На сьогодні в стаціонарах перебувають 486 пацієнтів. Із них 22 дитини. 101 хворий у важкому стані. 195 отримують кисневу терапію. 14 – під апаратами ШВЛ. Іще 60 пацієнтів перебувають в лікарнях із підозрою на коронавірус. Не відступає і пневмонія. За минулу добу до лікарень столиці госпіталізували 108 пацієнтів з таким діагнозом. Загалом же, запалення легень у столичних медзакладах лікують 893 пацієнти, – повідомив Кличко.

За його словами, лікарні першої хвилі працюють практично в режимі інфекційних госпіталів. І місто підготувало додаткові госпітальні бази для прийому хворих на коронавірус. Це міські лікарні № 5, 17, 6 та 8. У них є всі необхідні медикаменти, обладнання та засоби захисту для медиків.

Також Кличко зазначив, що місту поки вистачає і медичного персоналу.

Сьогодні медичну допомогу хворим на COVID-19 в столиці надають 75 лікарів-інфекціоністів та 510 лікарів інших спеціальностей – це ті, хто безпосередньо працює з такими пацієнтами. 

Також для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 задіяні понад 950 осіб середнього медичного персоналу. 

– Але! Якщо станеться інфекційний вибух і кількість людей, що потребують госпіталізації, збільшиться в рази, медична система  не впорається із цим. Це показала ситуація і в Італії, в Іспанії, в Сполучених Штатах. Тому я вкотре звертаюся до всіх: ваше здоров’я і життя залежать від вас і вашої свідомості! Заховати голову в пісок і говорити нісенітниці про те, що вірусу не існує – це все одно, що кинутися в обійми хворобі. Не складно дотримуватися правил, щоб убезпечити себе. – Носити маску, дотримуватися дистанції, користуватися антисептиками і не йти в місця великого скупчення людей. Щоб потім не говорити, що хтось вас не захистив і не врятував, – підкреслив Віталій Кличко.

Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»