Форум рівних прав і можливостей здатний змінити бізнес-процеси управління містом

Форум рівних прав і можливостей здатний змінити бізнес-процеси управління містом

Захід, що відбудеться 3 вересня в Києві, вплине на свідомість громад і здатний переорієнтувати бізнес-процеси управління, переконаний виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Про це він заявив в ефірі телеканалу «Київ», коментуючи хід підготовки до Форуму рівних прав і можливостей.

За його словами, в Україні процес запровадження гендерної рівності йде дещо повільно.

– Ми давно співпрацюємо з федерацією канадських муніципалітетів, де ці питання розвинуті. З 2002 року Асоціація міст є членом Ради європейських муніципалітетів регіонів, що розробила Європейську хартію рівності, що визначає, як в місті ставляться до питань гендерної рівності. По всьому світу її підписують муніципалітети. З минулого року ми визначені в Україні національним координатором. За рік Хартію підписало 60 міст України, включаючи Київ. Ставлення до неї різниться. В деяких містах виступають проти, говорячи, що хартія руйнує традиційні сімейні цінності. Ми показуємо, що це означає насправді для людей на практиці, – зазначив Олександр Слобожан.

Він зауважив, що після того, як Хартія підписана і взяті зобов’язання, має бути складений план її реалізації, так званий гендерний паспорт міста.

– Активно у цьому напрямку працює Київ. У столиці відбудеться перший масштабний форум зі спікерами високого рівня. На ньому мери європейських міст ділитимуться своїм досвідом. Представники з Норвегії, Швеції, Франції розповідатимуть, які складнощі виникали при реалізації принципів Хартії, які бар’єри вони долали. Сподіваюся, що потім досвід буде реплікований на інші міста України – підписантів Хартії. Форум – це не просто обговорення концепції. Саме на форумах такого рівня змінюються бізнес-процеси в управлінні містом, наголосив Олександр Слобожан.

Нагадаємо, Київський Форум рівних прав і можливостей пройде у столиці​.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»