1 вересня у столичних школах розпочнеться навчання: які особливості

1 вересня у столичних школах розпочнеться навчання: які особливості

2020-2021 навчальний рік у Києві стартує у звичайному для школярів форматі, але в нових умовах.

1 вересня традіційно святкується як День знань, але пройде без загальної "лінійки". Класи відзначатимуть його окремо. Для батьків першачків, за рішенням диретора школи, можливо спільне відвідування 1 вересня, але виключно у класі. Перша зустріч з класним керівником бде присвячена темі профілактики  і захисту від коронавірусу.   

Кожний ранок у школярів  буде починатися з вимірювання температури учням та працівникам і продовжуватися 5-ти хвилинками здоров’я. Змінені графіки приходу дітей до школи, відкриті додаткові входи, розроблені напрямки руху учнів та збільшений час на перерви між уроками, щоб класи не контактували один з одним. За кожним класом закріплений певний кабінет - тож тепер учні середньої і старшої школи не ходитимуть по кабінетам, а до них приходитимуть вчителі.  

- Школи Києва готові працювати у нових реаліях, – зазначив в.о.  першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський. - Київ першим розробив та затвердив Регламент освітнього процесу та виділив 33,3 млн грн на усі необхідні дезінфікуючі засоби для безпеки учнів та працівників. Ми обов’язково повернемось до звичайного життя, без карантинних обмежень. Зараз розпочинаємо навчальний рік у зрозумілому для суспільства режимі навчання, але ми готові до будь-яких змін в епідемічній ситуації міста. Безпека дітей найголовніше.

Розроблено декілька сценаріїв організації освітнього процесу у закладах освіти столиці, до яких готується місто. У тому числі розглядається і застосування змішаної форми навчання – очної та дистанційної. Кожний заклад освіти в умовах карантинних обмежень має обрати свою модель навчання та бути готовим до викликів пандемії.

Нагадаємо, вступ 2020: найпопулярніші спеціальності та університети

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»