У парку Шевченка киянам перевірятимуть стан легень

У парку Шевченка киянам перевірятимуть стан легень

27 серпня об 11:00 у парку Шевченка відбудеться наймасовіше тестування на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Усі бажаючі зможуть у цей день безкоштовно та швидко перевірити стан своїх легень. 

ХОЗЛ – це прогресуюче захворювання легень, що викликає задишку і веде до загострення та важкого захворювання. За даними ВООЗ, поширеність хвороби в 2016 році була на рівні 251 мільйонів випадків. У 2015 році від ХОЗЛ померли 3,17 млн ​​осіб, що склало 5% всіх випадків смерті в світі того року.
Основною причиною розвитку ХОЗЛ є тютюновий дим. До інших факторів ризику відносяться забруднення атмосферного повітря і повітря в приміщеннях, а також схильність до впливу забруднення повітря димом і пилом на робочому місці. У деяких випадках ХОЗЛ пов'язана з тривалим захворюванням на астму.

Організатор заходу – Академія сімейної медицини України за підтримки Департаменту охорони здоров’я КМДА. Захід проводиться в рамках інформаційної кампанії «30 секунд проти ХОЗЛ», направленої на підвищення обізнаності людей про хворобу, її вчасну діагностику та лікування.

Нагадаємо, донорська допомога: для кого у Києві здають кров.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»