Доля «Каштанового гаю»: на Сирці рятують сквер від забудови

Доля «Каштанового гаю»: на Сирці рятують сквер від забудови

У Шевченківській районній держадміністрації відбулася зустріч із активістами та правоохоронцями, які намагаються вирішити конфліктну ситуацію довкола скандальної забудови.

Районна влада запропонувала створити робочу групу, до якої ввійдуть представники районної держадміністрації, ініціативної групи мешканців Сирця та правоохоронних органів. Головна мета – врегулювати конфлікт і не допустити силового тиску на громадськість.

– Ситуація є неоднозначною: її неможливо розглядати в одній площині. Нам необхідно діяти комплексно. Створення спільної робочої групи дозволить оперативно проаналізувати вихідні дані, визначити юрисдикційну приналежність того чи іншого питання та напрацювати відповідну дорожню карту спільних дій у правовій площині. Потрібно зробити все для збереження зеленої зони, – сказав голова Шевченківської РДА Олег Гаряга.

Конфлікти місцевої громади із забудовником тривають майже 16 років. Ці розбірки розпочалися ще в часи мера Олександра Омельченка: у червні-2004 Київрада ухвалила рішення про відведення земельної ділянки (вул. Ризька, 57, а, б, в, г, д) у приватну власність «для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд».

Обурені мешканці Сирця звернулись до суду з позовом щодо незаконної передачі земель і порушення вимог Земельного Кодексу.

Наразі судові процеси ще тривають, щодо деяких ділянок – справи програні, а щодо однієї є рішення на користь громади.

Загроза для Сирця: у парку над залізницею будують котедж

Останній конфлікт між обома сторонами відбувся 21 серпня 2020 року, коли забудовник намагався огородити ділянку скверу парканом, щоб встановити світлові опори. На місце події одразу ж прибув голова Шевченківської РДА, який зупинив силове протистояння і запропонував сісти за стіл переговорів.