Інженерка та медичний брат: до класифікатора професій внесли зміни

Інженерка та медичний брат: до класифікатора професій внесли зміни

У документах за бажанням можна вказувати назву професії у фемінітиві, з'явилися професії медичний брат і акушер, змінено низку професійних назв робіт. 

Про такі зміни йдеться у наказі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Зміни № 9 до національного класифікатора ДК 003:2010».

У Класифікаторі професій (КП) професійні назви робіт наводяться у чоловічому роді, окрім назв, які застосовуються виключно у жіночому роді (економка, нянька, покоївка, сестра-господиня, швачка). За потребою користувача, при внесенні запису про назву роботи до кадрової документації окремого працівника, професійні назви можуть бути адаптовані для означення жіночої статі особи, яка виконує відповідні роботи. Про це зазначено у наказі. Наприклад, інженер – інженерка; верстатник широкого профілю – верстатниця широкого профілю; соціолог – соціологіня.

Використання фемінітивів у кадровій документації здійснюється відповідно до нових правил правопису, які затвердили у травні 2019 року. 

Також у наказі з'явилися чоловічі варіанти професій, які раніше писали виключно у жіночому роді: медичний брат та акушер.

Змінено і назви певних професій та посад: фахівець з орієнтації сліпих на фахівець з орієнтування осіб з порушенням зору, Глава Адміністрації Президента України на Керівник Офісу Президента України, Голова Верховного Суду України на Голова Верховного Суду та інші.

Скасовані професійні назви робіт, серед яких державний реєстратор, друкарка, секретар-друкарка.

Нагадаємо, Київський Форум рівних прав і можливостей пройде у столиці.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»