На Байковій горі у Києві покажуть унікальний фільм

На Байковій горі у Києві покажуть унікальний фільм

26 серпня о 20:00 на Байковій горі пройде показ документальної стрічки «Шелест кроків», присвяченої творчості одних із найвеличніших митців української культури ХХ століть Ади Рибачук та Володимира Мельніченка. Фільм транслюватиметься на Стіну Пам’яті, яка наразі знаходиться під шаром бетону.

Стіна Пам’яті на Байковій горі – монументальний твір, над створенням якого мистецький тандем Ади Рибачук та Володимира Мельніченка працював 13 років. Головний проєкт їхнього життя, який був знищений комуністичною владою за кілька місяців до відкриття – їхній твір просто «поховали» під шаром бетону. Те, що мало стати рубежем між світом живих та світом мертвих, одним розчерком пера Секретаря ЦК КПУ перетворилося на документальне свідчення підміни пам’яті забуттям, свободи – ідеологією, культури – пропагандою.

Бетоном, під яким і зараз схована Стіна Пам’яті, залитий не тільки твір мистецтва, але місце пам’яті про традиції, дух непокори та мову творчості. Місце пам’яті нашої ідентичності. Його повернення – складний процес, який потребує голосу кожного з нас. Тож одним із таких голосів є документальна стрічка «Шелест кроків» (реж. Ксенія Кравцова, 2019). Її показ на Стіні Пам’яті – це спроба наблизити момент повернення історичної пам'яті. Сьогодення і спогади, смерть і життя, розпач і щастя перенесеться у місце, де вони зароджувалися. «Шелест кроків» – про любов Ади Рибачук та Володимира Мельніченка та про мистецтво, народжене в любові. Нескорене ані репресивною епохою, ані часом, ані жорсткістю обставин.

«Шелест кроків» – документальний фільм-історія про життя й творчість видатних українських художників-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельніченка, головний витвір яких – стіна Пам’яті на байковому цвинтарі – був знищений радянською владою після 13 років щоденної кропіткої праці митців…
Робота над фільмом розпочалася у жовтні 2018 року командою студії Friedrichstrasse Production у співпраці з Real Stories Production. Влітку 2019 року проєкт був підтриманий Український культурний фонд. Стрічка
«Шелест кроків» бере участь у багатьох міжнародних кінофестивалях і вже отримала відзнаку українського фестивалю Bobritsa Film Festival та польського On Art. Festiwal Kina i Sztuki.

Коли: 26 серпня о 20:00.
Де: Байкова гора.
Вхід за реєстрацією.

Нагадаємо, Київський Форум рівних прав і можливостей пройде у столиці.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»