Екостандарти для ЖКГ: у столиці модернізують підприємства

Екостандарти для ЖКГ: у столиці модернізують підприємства

Київ розробляє план дій «Зелене місто». Він передбачає впровадження масштабних проєктів, які мають підвищити рівень екологічної та енергетичної безпеки столиці. За словами мера столиці, екологічна безпека – пріоритетний напрям розвитку міста. Проблеми, пов'язані з екологією, накопичувалися десятиліттями. Тому наради щодо плану дій відбуваються на найвищому рівні за участі керівництва столиці, ЄБРР, залучених банком консультантів (Atkins) та структурних підрозділів КМДА. 

Про це повідомили в пресслужбі КМДА.

– Про це свідчить і підписаний у березні Меморандум про порозуміння між КМДА та Європейським Банком Реконструкції та розвитку – «Зелені міста». Інвестиції в екологію – це інвестиції в здорове та безпечне майбутнє громадян, наступних поколінь. Саме тому розвиток усіх сфер життя ми розглядаємо через призму екологічності та енергоефективності, – наголосив Віталій Кличко.

За його словами, існує кілька ключових чинників, що впливають на екологічний фон міста. Насамперед, це стрімке збільшення кількості автомобільного транспорту, робота промислових підприємств, необхідність переоснащення та модернізації об'єктів інфраструктури тощо.

– Київ сьогодні впроваджує масштабні проєкти, покликані підвищити рівень екологічної та енергетичної безпеки. В першу чергу, я говорю про найбільший в Україні проєкт у сфері ЖКГ – модернізацію Бортницької станції аерації. Робота здійснюється в рамках міжнародної кредитної угоди з Японією, – підкреслив Віталій Кличко.

Він також нагадав, що два роки тому місто повернуло від приватної компанії «Київенерго» в управління громади теплоенергетичний комплекс і розпочало його модернізацію.

Зокрема, вже цього року фахівці розпочинають встановлення на сміттєспалювальному заводі «Енергія» системи хімічної очистки. Після цього робота заводу в питанні шкідливих викидів відповідатиме європейським екостандартам.

– Рік тому в Києві стартувала програма роздільного збору відходів. Ми фіксуємо, що обсяги відібраного сміття, що не поїде на полігон чи на спалення, постійно зростає. Кияни свідомі і сортують сміття, – зауважив мер. Також вже цього року в столиці з'являться перші стаціонарні пости моніторингу повітря, завдяки яким ми будемо мати якісну інформацію про стан повітря. І визначати заходи для його поліпшення. Це лише частина заходів та проєктів, що впроваджує Київ для покращення екології. Переконаний, завдяки підтримці міжнародних партнерів, їх досвіду та знанням, ми осилимо цю роботу.

На титульному фото – Бортницька станція аерації

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»