Хвилина мовчання та панахида: у Києві вшанують полеглих захисників України

Хвилина мовчання та панахида: у Києві вшанують полеглих захисників України

Другий рік поспіль на офіційному рівні відбудуться меморіальні заходи. Вони розпочинаються із загальноукраїнської хвилини мовчання. 

У столиці 29 серпня о 12:00 на площі біля Михайлівського Золотоверхого собору проведуть поминальну панахиду за загиблими захисниками України, яку очолить предстоятель Православної церкви України, блаженніший митрополит Епіфаній.

Також відбудеться концерт-реквієм за участю мунiципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького. Військові барди готують програму «Пісні, народжені в АТО». Виступатиме заслужений ансамбль пісні і танцю Збройних Сил України.

Традиційно цього дня до Стіни пам’яті на Михайлівській площі кияни приносять букети соняхів – квітки, яка стала символом скорботи за загиблими на Донбасі українськими героями.

На Михайлівській площі експонуватимуть дві тематичні виставки: фотовиставка «Іловайськ. Спогади.2014 та артпроєкту «Жива пам’ять», присвячений пам’яті загиблих у російсько-українській війні, який презентує Український інститут національної пам’яті.

29 серпня о 18:00 в кінотеатрі «Київська Русь» покажуть фільм «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас», а 30 серпня о 12:00 проведуть презентацію книг «Історії героїв війни за незалежність України».

День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України відзначається 29 серпня – саме в цей день у 2014 році, під час російсько-української війни та Іловайської операції відбувся прорив українських військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових та загинула найбільша кількість українських воїнів.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»