З пляжів столиці вивезли водорості

З пляжів столиці вивезли водорості

З пляжів столиці прибрали 270 тонн водоростей, у яких можуть заплутатися відпочиваючі, та значно скорочують водну поверхню, де можна плавати. Крім того, водна рослинність погіршує якість води – змінюється колір, виділяють неприємний запах під час гноїння.

Про це повідомили в комунальному підприємстві «Плесо».

Фахівці використали спеціальну техніку – машини класу амфібія Mobitrac і Truxor, а також канадський комбайн Aquamarine – єдиний в Україні.

У «Плесі» зазначають, що вся ця техніка не пошкоджує кореневу систему водоростей, але дуже ефективно очищує від них воду. Також машини не загрожують ані тваринам, ані птицям, ані рибам, адже роботи не проводять у період гніздування птахів і нересту риби.

Багатофункціональні машини класу амфібія Mobitrac і Truxor здатні пересуватися по землі та по воді. Завдяки унікальній конструкції гусеничної стрічки і низького тиску на ґрунт, машини можуть виконувати роботи на ділянках у природоохоронній зоні, не завдаючи шкоди природі.

Канадський комбайн Aquamarine – єдиний в Україні. Ним розчищають водойма тільки фахівці підприємства «Плесо». Довжина Aquamarine – 10 метрів, вага – 3 тонни. Може використовуватися як у прісній, так і у морській воді. За добу Aquamarine збирає мінімум 1 тонну водяної рослинності.

Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»