На Чорнобильській АЕС засяяв український прапор

На Чорнобильській АЕС засяяв український прапор

До Дня прапора України та Дня Незалежності проєкт ARTEFACT зробив світлову інсталяцію прапора України на об’єкті “Арка” (Новий безпечний конфайнмент), що є найбільшою рухомою спорудою у світі, зведеною над зруйнованим реактором 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. 

Окрім прапора України, на знак подяки та поваги на “Арці” засяяли також прапори більше 40 країн-донорів та країн-вкладників фонду «Укриття», що брали участь у зведені НБК. 

Масштабні світлові інсталяції з’явились не лише на «Арці», але і на інших спорудах Зони Відчуження: оглядовому колесі у Прип’яті та Градирні.

Серія унікальних фото та відео матеріалів, що зробили митці стане частиною нової віртуальної виставки ARTEFACT: CHOrnobyl, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду, яку вже у жовтні цього року презентують у Мадриді на міжнародному медіа-арт фестивалі MADATAC. 

За підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства з управління зоною відчуження, ДСП «Чорнобильська АЕС» та ДП «Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження», митці проєкту ARTEFACT цією інсталяцією привітали зі святами країну. 

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»