На Оболоні заклали капсулу на честь загиблих героїв

На Оболоні заклали капсулу на честь загиблих героїв

У День Державного прапора в Оболонському районі відбулась урочиста церемонія закладення капсули на честь загиблих Героїв Революції Гідності.

Урочисте зібрання, яке було присвячено закладенню капсули, проходило на вулиці Маршала Тимошенка (між будинками 16 і 29).

– Сьогодні ми зібралися, щоб вшанувати пам'ять Героїв Небесної Сотні, Героїв України, які віддали свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, – урочисто промовив ведучий, народний артист України Євген Нищук.

На урочистому зібранні згадали імена загиблих оболонців: Петра Гаджу, Яківа Зайка, Володимира Кульчицького, Володимира Мельнічука, Олександра Плеханова, Андрія Цепуна та Сергія Шаповала.

– Взимку 2013-2014 років мільйони українців вийшли вулиці, щоб захистити свою гідність і свободу. Мрії беззбройних мітингувальників, яких об`єднувала любов до України, було цинічно розбито кийками і розстріляно бойовими набоями, – пригадала зі сльозами на очах киянка Надія Яременко, мати загиблого Володимира Мельнічука.

– Після розстрілів у 2014 році ми почали збирати інформацію про жителів Оболоні, які загинули під час Революції Гідності. Також надавали фінансову допомогу родичам загиблих на Майдані. Районна влада прислухалась до наших побажань щодо вшанування пам`яті героїв, – сказав місцевий активіст Олександр Фоменко.

Зважаючи на прохання громадськості, в Оболонській районній держадміністрації підтримали ідею встановлення пам’ятного знаку героям, які загинули на Майдані під час революційних подій у 2014 році.

– Сьогодні ми заклали капсулу як своєрідне послання для майбутніх поколінь. Найближчим часом на цьому місці буде стояти пам’ятний знак героям Небесної Сотні, – пообіцяв голова Оболонської районної держадміністрації Кирило Фесик.

Під час виконання пісні «Плине кача» учасники зібрання вшанували пам'ять героїв запаленням лампадок і покладанням квітів до закладеної капсули.

– У цьому урочистому заході я брав участь за запрошенням Юлії Цепун – дружини загиблого героя Небесної Сотні Андрія Цепуна. Починаючи з часів Майдану, ми стоїмо по один бік боротьби за українську державу. Нам потрібно зберігати пам`ять про тих, кого розстрілювали бронебійними набоями, – вважає депутат Київради Вадим Сторожук.

На вулиці Маршала Тимошенка також хочуть встановити пам`ятний знак на честь оболонців, які загинули під час бойових дій на сході України.

Фото Бориса КОРПУСЕНКА