Кличко нагадав киянам, за яких умов розгорнуть лікарні другої хвилі та зупинять транспорт

Кличко нагадав киянам, за яких умов розгорнуть лікарні другої хвилі та зупинять транспорт

Мер столиці Віталій Кличко закликає киян не легковажити своїм здоров'ям. Сьогодні, в неділю, він влаштував терміновий брифінг, бо ситуація із розповсюдженням вірусу в столиці - тривожна.

За минулу добу в Києві – 307 випадків захворювання на коронавірус.

-Кількість хворих зростає в усіх районах столиці. Найбільше випадків захворювання виявили в Деснянському районі – 52. У Шевченківському, Солом'янському і Дніпровському – по 34 випадки, в Печерському районі – 32 виявлених хворих. Я не хочу нікого лякати, але ситуація непроста! Ми не повинні допустити інфекційного вибуху і колапсу медицини. Ми не повинні допустити повернення до суворих обмежень і глибокої економічної кризи, - підкреслив мер.

Він зазначив, що вже готові приймати хворих на COVID-19 і лікарні другої хвилі. Вони забезпечені всім необхідним. А медзаклади першої хвилі функціонують уже фактично, як інфекційні госпіталі.

-Сьогодні в стаціонарах перебувають 558 хворих на COVID-19. У тому числі 15 дітей. 105 пацієнтів - у важкому стані. Дев'ять – під апаратами ШВЛ. Із підозрою на коронавірус в лікарнях - 75 киян. Хворих на пневмонію - 748. Тільки минулої доби госпіталізували 74 таких пацієнта, - наголосив Віталій Кличко.

Мер Києва закликав киян та всіх українців нарешті зрозуміти ступінь загрози і припинити поводитися, ніби вірусу немає.

-Правила безпеки прості. Нескладно вдягати маску, часто мити руки, користуватися антисептиком. Тримати соціальну дистанцію і не йти в місця великого скупчення людей. Це елементарні речі. І нехтувати ними не можна! – Якщо ми не хочемо повернутися до суворого карантину. Якщо ми не хочемо, щоб знову зупинився громадський транспорт. Закрилися дитячі садки, а бізнес – сидів по домівках. Ще раз звертаюся до всіх: якщо ви самі не дбаєте про своє здоров'я, то хто зможе вас захистити?! Подумайте про це! Будьте свідомими і обережними! Бережіть себе! - наголосив Віталій Кличко.