У Києві підняли найбільший прапор в Україні
Сьогодні, 23 серпня в Україні відзначають День Державного прапора. І сьогодні перший день, коли на світанку над Києвом розвівався величний прапор. Він встановлений в особливому місці, біля Національного музею історії України у Другій світовій війні, і його видно з багатьох куточків міста. У соціальних мережах кияни постять, як виглядає флагшток з Русанівки і Голосієва.
Відкривали прапор в особливій атмосфері, у суботу, 22 серпня, коли уже сутінки огортали місто. Під звук козацьких литаврів, синьо-жовтий стяг підіймали Воїни. Почесними гостями церемонії стали ветерани АТО, громадські діячі, дипломати, відомі українські спортсмени і митці, політики і бізнесмени.
Меморіал відкривав мер Києва Віталій Кличко (минулого тижня він мало не щодня бував на печерських пагорбах – перевіряв, як триває спорудження флагштока). Разом із мером Києва на урочистій церемонії виступили Герой України, генерал-майор Збройних сил України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук, громадський діяч, український екстремальний мандрівник Микола Подрезан, відома українська акторка театру та кіно Лариса Руснак.
-Я не мрійник, а прагматик. Але сьогодні здійснилася моя мрія, якій ось уже 20 років. Колись, у Мадриді, ми вийшли на площу Колумба і завмерли від враження – побачили великий прапор Іспанії на 50-метровій щоглі. Мені тоді дух перехопило, бо згадав дитинство, першу поїздку у Канів, коли усвідомив велич простору і української землі. Потім такі прапори я бачив у різних країнах і містах: у Португалії Франції, США, Австралії. Прапор – це історія народу. Я мандрував із ним у 63-країнах світу, розповідаючи про Україну, - розповів Микола Подрезан, екстремал-мандрівник, який на інвалідному візку повторив маршрут всесвітньої естафети Олімпійського вогню.
Про свої хвилювання розповів і Віталій Кличко. Він зазначив, що сьогодні український прапор – це і оберіг, з яким ідуть в бій захисники України, відстоюючи незалежність і свободу нашої держави. З українським стягом українці виходили і на Майдан у боротьбі за демократію і європейське майбутнє нашої держави. Та наголосив, що на печерських пагорбах, на церемонії відкриття найбільшого українського прапора присутні люди, які знають ціну національному прапору та які прославляли і прославляють Україну.
-Ми всі бачили прапори пробиті кулями і залиті кров'ю. Ми бачили героїв, які безстрашно вступали в бій, щоб встановити державний прапор на нашій землі, – сказав мер.
Він зазначив, що переможний синьо-жовтий стяг підіймається, коли українські талановиті діти перемагають на міжнародних олімпіадах. Коли українські спортсмени виборюють золото на світових змаганнях. І коли українські виконавці підкорюють Євробачення. Український прапор можна побачити у найвіддаленіших куточках світу, де живуть українці. З ними завжди символ і частинка їхньої країни.
-Кожного разу, коли я виходив у ринг, в якій би країні не відбувався бій, я бачив навколо рингу тисячі українських прапорів. Зал був синьо-жовтий. Завжди були українці з нашими прапорами! Це надихало мене і надавало сил. Допомагало перемагати. І це завжди була наша спільна перемога! Бо я був і є частинкою, представником своєї країни – під її прапором, – підкреслив Віталій Кличко.
Державний гімн України під час підняття найбільшого державного прапора на флагшток виконала відома українська кримсько-татарська співачка, переможниця Євробачення-2016 Джамала. А нічне небо розтинали світлові промені, які зійшлися на Прапорі. До слова, ті, хто дивився відкриття у прямому ефірі (а таких було понад 5 тисяч) зауважили, що світлом «намалювали» тризуб на щиті Батьківщини-Матері.
Проєкт зі встановлення флагштока та прапора реалізували за кошти меценатів.
Флагшток споруджений на символічному місці. З печерських пагорбів Державний Прапор України видно з багатьох куточків столиці: і вдень, і вночі. Висота флагштока – близько 90 метрів. А розміри полотнища – 16 на 24 метри.
Наталка Марків, фото Бориса Корпусенка