У Києві підняли найбільший прапор в Україні

У Києві підняли найбільший прапор в Україні

Сьогодні, 23 серпня в Україні відзначають День Державного прапора. І сьогодні перший день, коли на світанку над Києвом розвівався величний прапор. Він встановлений в особливому місці,  біля Національного музею історії України у Другій світовій війні, і його видно з багатьох куточків міста. У соціальних мережах кияни постять, як виглядає флагшток з Русанівки і Голосієва.

фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка

Відкривали прапор в особливій атмосфері, у суботу, 22 серпня, коли уже сутінки огортали місто. Під звук козацьких литаврів, синьо-жовтий стяг підіймали Воїни. Почесними гостями церемонії стали ветерани АТО, громадські діячі, дипломати, відомі українські спортсмени і митці, політики і бізнесмени.

Меморіал відкривав мер Києва Віталій Кличко (минулого тижня він мало не щодня бував на печерських пагорбах – перевіряв,  як триває спорудження флагштока). Разом із мером Києва на урочистій церемонії виступили Герой України, генерал-майор Збройних сил України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук, громадський діяч, український екстремальний мандрівник Микола Подрезан, відома українська акторка театру та кіно Лариса Руснак.

-Я не мрійник, а прагматик. Але сьогодні здійснилася моя мрія, якій ось уже 20 років. Колись, у Мадриді, ми вийшли на площу Колумба і завмерли від враження – побачили великий прапор Іспанії на 50-метровій щоглі. Мені тоді дух перехопило, бо згадав дитинство, першу поїздку у Канів, коли усвідомив велич простору і української землі. Потім такі прапори я бачив у різних країнах і містах: у Португалії Франції, США, Австралії. Прапор – це історія народу. Я мандрував із ним у 63-країнах світу, розповідаючи про Україну, - розповів Микола Подрезан, екстремал-мандрівник, який на інвалідному візку повторив маршрут всесвітньої естафети Олімпійського вогню.

Про свої хвилювання розповів і Віталій Кличко. Він зазначив, що сьогодні український прапор – це і оберіг, з яким ідуть в бій захисники України, відстоюючи незалежність і свободу нашої держави. З українським стягом українці виходили і на Майдан у боротьбі за демократію і європейське майбутнє нашої держави. Та наголосив, що на печерських пагорбах, на церемонії відкриття найбільшого українського прапора присутні люди, які знають ціну національному прапору та які прославляли і прославляють Україну.

-Ми всі бачили прапори пробиті кулями і залиті кров'ю. Ми бачили героїв, які безстрашно вступали в бій, щоб встановити державний прапор на нашій землі, – сказав мер.

Він зазначив, що переможний синьо-жовтий стяг підіймається, коли українські талановиті діти перемагають на міжнародних олімпіадах. Коли українські спортсмени виборюють золото на світових змаганнях. І коли українські виконавці підкорюють Євробачення. Український прапор можна побачити у найвіддаленіших куточках світу, де живуть українці. З ними завжди символ і частинка їхньої країни.

-Кожного разу, коли я виходив у ринг, в якій би країні не відбувався бій, я бачив навколо рингу тисячі українських прапорів. Зал був синьо-жовтий. Завжди були українці з нашими прапорами! Це надихало мене і надавало сил. Допомагало перемагати. І це завжди була наша спільна перемога! Бо я був і є частинкою, представником своєї країни – під її прапором, – підкреслив Віталій Кличко.

Державний гімн України під час підняття найбільшого державного прапора на флагшток виконала відома українська кримсько-татарська співачка, переможниця Євробачення-2016 Джамала. А нічне небо розтинали світлові промені, які зійшлися на Прапорі. До слова, ті, хто дивився відкриття у прямому ефірі (а таких було понад 5 тисяч) зауважили, що світлом «намалювали» тризуб на щиті Батьківщини-Матері.

Проєкт зі встановлення флагштока та прапора реалізували за кошти меценатів.

Флагшток споруджений на символічному місці. З печерських пагорбів Державний Прапор України видно з багатьох куточків столиці: і вдень, і вночі. Висота флагштока – близько 90 метрів. А розміри полотнища – 16 на 24 метри.

Наталка Марків, фото Бориса Корпусенка