У Києві проведуть гендерний аналіз: чи справді жінки та чоловіки мають рівні можливості

У Києві проведуть гендерний аналіз: чи справді жінки та чоловіки мають рівні можливості

У столиці проведуть грунтовне дослідження, як у кожній сфері міста дотримуються принципів рівності прав і можливостей для чоловіків і жінок. Про це в ефірі програми "Вголос" телеканалу "Київ" розповіла депутатка Київради Наталія Маслова. 

 - Київрада прийняла Європейську хартію рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад,  - зазначила вона.  - Я і Тарас Криворучко були одними із ініціаторів цього рішення. Вийти з ним на засідання Київради зайняло більше року,  ми зустріли супротив, нам казали, що це може суперечити релігійним  поглядам. Однак більшість міст Європи підписали Хартію, виконують її, це нормальні демократичні цінності. Ми маємо робити все, аби і чоловіки, і жінки, отримали рівні права і можливості. Це стосується і впливу на прийняття рішень, і видатків з бюджету на їх потреби. 

Першим великих заходом, на якому обговорять питання гендерної рівності, стане форум рівних прав і можливостей, що відбудеться 3 вересня. 

- Одне з головних завдань форуму - розповісти про те, що Київ приєднався до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, - підкреслила Наталія Маслова. -  І це не просто проголошення рівності на папері.  Хартія передбачає чіткий принцип, що гендерна рівність повинна мати відповідне бюджетне фінансування, тобто видатки мають розподілятися  з урахуванням принципів гендерної рівності. На форумі ми обговоримо, за якими напрямками буде рухатися Київ у реалізації принципів Хартії, почуємо досвід мерів провідних міст Європи. В Києві проводиться гендерний аналіз того, що відбувається в місті з точки зору бюджетування, посад, які займають чоловіки і жінки. Після прийняття Хартії у столиці було реформовано управління з питань гендерної рівності, фахівці якого залучають відповідальні Департаменти і разом з ними аналізують за гендерними індексами, як в кожній сфері почувають себе чоловіки і жінки. На основі цього аналізу розроблятиметься програма, дорожня карта по вирішенню конкретних питань та проблем. Місто у цьому підтримує Національний демократичний інститут, який має необхідні інструменти та теоретичну базу для проведення дослідження. На подолання гендерного розриву потрібні роки, але ми вже почали цей процес.


Нагадаємо, у Києві втілять принципи Європейської хартії рівності

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»