Музичні виступи, арт-терапія, любов і увага: як реабілітують особливих дітей в "Студії ДІМФО”

Музичні виступи, арт-терапія, любов і увага: як реабілітують особливих дітей в "Студії ДІМФО”

Завдяки перемозі в міському конкурсі «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада» студія “ДІМФО” змогла реалізувати унікальний проєкт і допомогти діткам із особливими потребами адаптуватися в суспільстві.

У п’ятницю, 21 серпня, відбувся фінальний захід із майже трьохмісячної серії — його відвідали і журналісти “Вечірнього Києва”.

Творче об’єднання дітей і молоді з фізичними обмеженнями “ДІМФО” діє у Оболонському районі. Сюди, за допомогою і підтримкою звертаються батьки, чиї діти мають особливості розвитку. Головні ліки тут — любов та увага до дитини. А ще тут знайдуть особливій малечі заняття до душі, яке дозволить розправити крила.

Цього року допомагають адаптувати діток із особливими потребами — музика і арт-терапія. З початку літа в студії проводиться виставка дитячих робіт та серія майстер-класів з малювання.

- Це дає чудові результати! У процесі творчості діти отримують душевний спокій, по-друге, відчувають впевненість в собі. І це потім допомагає їм в інших сферах діяльності. Вихованці нашої студії отримують перші місця на різних міських художніх і музичних творчих конкурсах. І звичайно, що цей успіх впливає дуже позитивно на дитину. А головне — наші майстер-класи допомагають згуртувати батьків та дітей, оскільки вони разом займаються творчістю, - відзначає Голова правління студії «ДІМФО» Дарина Науменко.

У студії “ДІМФО” не будуть критикувати за невмілий штрих на малюнку чи невдало поєднану кольорову гаму. Навпаки, допоможуть і похвалять. П’ятнадцятирічна Уляна ходить у студію вже кілька років і займається малюванням. Найбільше полюбляє писати портрети людей. А ще — пейзажі. Один із них займає почесне місце на виставці серед робіт інших вихованців.

-Малюю з самого дитинства… Що саме намалювати - обираю під настрій. Пейзаж, що висить у студії на стіні, намалювала фарбами та олівцями. Взагалі надихаюсь світлинами із мережі Інтернет. Найбільше люблю малювати людей, проте, ще вчуся цьому, бо вважаю, що в мене це не дуже добре виходить. Студія «ДІМФО» подарувала мені друзів та можливість займатися творчістю, - розповідає Уляна.

Подібні соціальні проєкти завжди можуть розраховувати на підтримку — зазначають в Департаменті суспільних комунікацій КМДА. Його директор — Роман Лелюк також відвідав закриття виставки дитячих робіт.

-Дуже важливо, що серед ініціатив, які реалізуються в рамках конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада» за підтримки Київської міської державної адміністрації є абсолютно різнопланові проєкти. Це і семінари, і тренінги, це і спортивні змагання, і дитячі табори. І приємно, що тут є місце для дитячої творчості. Студія «ДІМФО» вже в котре перемагає на конкурсі, і це велика та спільна наша з вами перемога! Бо дуже важливо, коли в співпраці влади і громадськості вдається реалізувати такі важливі і потрібні соціальні ініціативи! – відзначає директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк.

Протягом трьох місяців у приміщенні “Студії ДІМФО” діяла виставка кращих творчих робіт, вихованці навчалися малюванню і записували музичні композиції. І хоча нині проєкт добігає до завершення, студія “ДІМФО” продовжує свою роботу із особливими дітками. А ще — готується до участі в конкурсі громадських ініціатив наступного року.

Вікторія Гребінь, фото Олексія Іванова