На Київщині розкрили схеми відмивання грошей

На Київщині розкрили схеми відмивання грошей

Під час перевірок державні аудитори виявили цілу серію порушень, пов’язаних із бюджетними грошима на підприємствах Київщини.

Порушення правил держзакупівлі зафіксовано у сферах транспорту, ЖКГ, благоустрою і промисловості. Гроші «відмивали» через незаконне списання коштів на оплату отриманих послуг, завищення вартості робіт, незаконні видатки з оплати праці. Про це повідомили у Північному офісі Державної аудиторської служби.

– Протягом січня-червня 2020 року фахівці Північного офісу забезпечили усунення втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 37,82 млн гривень. За цей період відшкодовано 22,32 млн грн незаконних, нецільових витрат і недостач, допущених підконтрольними об’єктами. За результатами проведених заходів керівниками підприємств, установ, організацій та органів влади прийнято 21 управлінське рішення та виконано 53 пропозиції за результатами державних фінансових аудитів, – розповів начальник Північного офісу Держаудитслужби Олександр Карабанов.

За словами Карабанова, матеріали 29 контрольних заходів передано до правоохоронних органів. За результатами перевірок розпочато 4 досудових розслідування та вручено 4 повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень.

У дев`яти випадках до установ-порушників було застосовано санкції (вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами).

За порушення законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 21 посадову особу, 9 осіб – до дисциплінарної. Ще одного посадовця звільнили з роботи.