У центрі столиці покажуть фільм про унікальний український шрифт

У центрі столиці покажуть фільм про унікальний український шрифт

У внутрішньому дворику Козацького дому, що біля Майдану Незалежності, влаштовують відкриті перегляди картини «Рутенія. Повернення Коду Нації».

Дослідницький документальний фільм «Рутенія. Повернення Коду Нації» розповідає історію народження унікального українського шрифту, який може стати новим брендом України.За словами авторів фільму, «Рутенія. Повернення Коду Нації» показує історію виникнення писемності в Європі та створення унікального українського шрифту: «Ми «одягаємо» бренд Україна разом із кращими спеціалістами: художниками, дизайнерами, маркетологами, істориками, тату-майстром та видатним каліграфом, лауреатом Шевченківської премії Василем Чебаником, який відтворив аутентичну українську абетку – РУТЕНІЮ, і перетворив її на стильний, вражаючий і модний шрифт».

У фільмі коментарі спеціалістів перебиваються графічними мікророликами, кожен із яких є графічною презентацією однієї з літер Рутенії, і таким чином за весь фільм презентується вся абетка. Також використано матеріали та результати багаторічних досліджень кандидата історичних наук Олександра Босого, авторський доробок Василя Яковича Чебаника та матеріали проєкту Дмитра Лісенбарта «Графіка Української мови».

Покази відбудуться 20, 27 серпня та 3 вересня о 19:00.
Де: Козацький Дім, провулок Тараса Шевченка, 5, внутрішній дворик.
Вхід вільний, за попередньою реєстрацією.

Нагадаємо, як у Києві відзначать День Державного Прапора та 29-у річницю незалежності України.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»