Міський голова Віталій Кличко розповів про здобутки освіти Києва

Міський голова Віталій Кличко розповів про здобутки освіти Києва

Нові дитячі садочки, школи, рекордне фінансування «Нової української школи», інклюзивні класи і групи, футбольні стадіони та спортзали для маленьких киян – про освітню галузь у цифрах та фактах розповів Віталій Кличко. 

– Освіта була і буде одним з пріоритетів в роботі міської влади, зазначив Віталій Кличко, відкриваючи Серпневу педагогічну онлайн конференцію. Ми збільшили фінансування освітньої галузі, бо хочемо, щоб наші діти навчалися в сучасних, комфортних освітніх закладах. Здобували конкурентоспроможну освіту, базу, з якої могли б вступити в будь-який вищий навчальний заклад світу. Тому навіть в умовах кризи, спричиненої коронавірусом, продовжуємо вкладати кошти в сферу освіти. Продовжуємо будівництво, реконструкцію, ремонти в школах та дитячих садочків. Цього року плануємо завершити будівництво трьох дитячих садків «з нуля», повну реконструкцію ще двох садків та реконструкцію з добудовою двох шкіл. 

Міський голова поділився, що змінилося у сфері освіти за останні роки.
 
– Бюджет галузі зріс втричі і становить 19,5 мільйонів гривень, третину бюджету міста, – наголосив він.  Майже в 9 разів зросли видатки на розвиток і модернізацію закладів освіти, їхнє будівництво і реконструкцію – з 300 мільйонів гривень в 2015 році до понад 2,5 мільярдів цьогоріч. Ми завершили будівництво та реконструкцію більше, ніж половину довгобудів, що стояли понад 20 років. Побудували, відновили та відкрили 39 освітніх установ: 28 дитячих садків, 3 заклади позашкільної освіти, 8 шкіл. Створили 12,5 тисяч місць у садочках та значно скоротили чергу до дошкільних закладів. 

За його словами, місто зберегло всі доплати і надбавки, не допускає затримки виплати заробітної платні освітянам. Київ залишається лідером у впровадженні державної програми «Нова українська школа». Тільки цього року на неї в бюджеті столиці заплановано понад 280 мільйонів гривень, це майже в 12 разів більше, ніж передбачено умовами співфінансування. За три роки кардинально змінилася початкова школа: одномісні парти, сучасні меблі, комп'ютери, інтерактивні дошки. Упродовж трьох років фінансування на одного першокласника збільшилося майже вдвічі. Цього року воно складає понад 10 тисяч гривень – найвищий фінансовий показник в Україні.

– Освіта Києва – освіта рівних можливостей. У кожній третій школі та кожному восьмому дитячому садочку відкрили інклюзивний клас чи групу для 2,5 тисяч дітей з особливими освітніми потребами, продовжив Віталій Кличко.  Київ – місто активних і спортивних людей. За спортивного мера кияни теж мають бути спортивними. За останні роки ми суттєво поліпшили спортивну інфраструктуру закладів освіти, побудували 98 футбольних мініполів зі штучним покриттям. Кожна четверта школа столиці має сучасне футбольне поле, в кожній п’ятій школі відремонтовані спортивні зали, роздягальні, є нове спортивне обладнання. Ми розпочали масштабний проєкт з облаштування велопарковок поряд зі школами.

Він зазначив, що Київ ще у 2015 ініціював проведення публічних і прозорих конкурсів на обрання керівників закладів освіти. Досвід столиці переймають інші регіони України. А офіційний порядок таких призначень був затверджений урядом. 

– Цей рік вніс свої корективи, світ накрила пандемія. Але ми швидко відреагували і з 12 березня перевели освітній процес у дистанційний формат, – згадує міський голова.  Було складно, і педагогам, і учням. Але ми стали прикладом для всієї країни. Коли телеканал «Київ» розпочав трансляцію уроків для 11-класників. Коли столиця першою розробила та затвердила регламент відновлення освітнього процесу. Місто виділило понад 30 млн гривень на дезінфікуючі засоби та засоби індивідуального захисту, щоб безпечно відновити навчання з 1 вересня. Навчальний процес повинен розпочатися, але в нових умовах, з дотриманням усіх правил. Наші школи до цього готові. Є загрози. Але ми разом подолаємо всі виклики і повернемося до звичайного життя. Навчальний рік розпочнемо 1 вересня в зрозумілому форматі навчання, надалі багато що залежатиме від нашої організованості і згуртованості. 

Наостанок Віталій Кличко подякував освітянам за їхню важливу працю, побажав сил та витримки, успішного навчального року. 

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»