На одному зі столичних островів отаборилися юні миротворці

На одному зі столичних островів отаборилися юні миротворці

Літній табір для дітей розпочав свою роботу на Долобецькому острові: протягом двох тижнів наймолодші кияни тут відпочиватимуть і розважатимуться, вчитимуться та загартовуватимуться у спортивних змаганнях. Цей проєкт реалізується в рамках міського конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада». 

Киянин Павло Дубицький – один із найменших учасників літнього табору. Вже за кілька днів він йтиме у перший клас. Але поки хлопець має кілька вільних днин, щоб насолодитися спілкуванням із друзями та відпочинком на природі. 

– Я тут вже три дні, але вже з усіма потоваришував. Раніше ніколи не був у таборі – тут дуже класно. Можна купатися у річці, ночувати в наметі, кататися на мотузковій «тарзанці» та інших атракціонах. А ще я тут навчився стріляти з лука – сьогодні аж три рази потрапив точно у ціль, – із захватом розповідає Павло. 

Він саме змагається у влучності із 11-річним Іллею Лисенком. Поки досвід і вік беруть гору. Проте ніхто не засмучується, адже хлопці знають – тренери навчать і влучати в десятку, і опанувати скеледром, і зібрати-розібрати намет, і на велосипеді кататися й іншим премудростям. 

– Мене тут навчили і зранку зарядку робити, і плавати, і багаття розпалювати. Тут дуже багато розваг – байдарки, купання, відпочинок на природі, – говорить Ілля.

 
Разом із хлопцями в таборі «Школа юного миротворця», яка носить назву «Території «Волі до гідного життя», таборують дівчата – Маша Моісеєнко приїхала сюди з Бучі. Запевняє – хлопці не ображають, навпаки – намагаються в усьому допомогти. Загалом у таборі мешкає 30 дітей, віком від 7 до 14 років. 

Зранку в дітей – підйом, сніданок та зарядка. Після цього вони вирушають на репетицію – разом із режисером ставлять театралізоване шоу «Діти проти наркотиків», із яким виступатимуть на вихідних на Контрактовій площі. Далі за розкладом – вільний час. Можуть під наглядом педагогів (усього їх шестеро) покупатися в річці, поганяти на велосипеді чи повисіти на мотузкові драбині або ж постріляти із лука. Після обіду – заняття. А на вечерю всі зберуться біля багаття. Заплановані у дітей і поїздки до зоопарку, і цікаві зустрічі, зокрема з ветеранами АТО й цікаві заходи. Практично єдине табу на цей час – гаджети. 

– Здоров’я, екологія та спорт – ось основна місія нашого табору, – розповідає керівник проєкту Юрій Василець

– Тут діти отримають і фізичне загартування, і патріотичний вишкіл, і духовні настанови. А головне – з користю і весело проведуть час напередодні початку нового навчального року. До нас їдуть діти з сиротинців, діти-переселенці, діти учасників АТО – тому їм дуже потрібна така розрада, – відзначає він. 

За словами Юрія Васильця, ГО «Україна. Воля. Життя» організовує такі табори вже четвертий рік поспіль. 

– Цього року вніс корективи карантин – ми самотужки, напевне, не провели б наш табір. Але нам допомогла столична влада, яка профінансувала цей важливий проєкт, – додає Юрій Василець. 

Проєкт табору «Школа юного митротворця» став одним із 23 переможців конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада» і отримав майже 190 тисяч гривень із міського бюджету. 

– Нам дуже приємно, що ми продовжуємо реалізацію проєктів в рамках конкурсу і в співпраці із громадською організацією «Україна. Воля. Життя» нам вдалося організувати для дітей такий чудовий табір, – відзначає директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк

– Цей проєкт цікавий тим, що діти зможуть поспілкуватися один із одним, знайти собі друзів, спільні інтереси, оздоровитися і відпочити. У них дуже насичена і цікава програма, а ми зі свого боку допомогли організувати дозвілля для дітей, – відзначає Роман Лелюк. 

Зокрема, в рамках проєкту для табору придбали водонепроникні намети, туристичне спорядження, польову кухню, їжу, ліки та інші необхідні речі, щоб діти мали безпечний і комфортний відпочинок у таборі.