Кияни почали частіше хворіти на запалення легень

Кияни почали частіше хворіти на запалення легень

У столиці збільшується кількість госпіталізованих із пневмоніями. Станом на ранок, 19 серпня, у муніципальних медичних закладах столиці перебуває 653 хворих на пневмонію.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, інформує пресслужба КМДА.

– На жаль, останнім часом спостерігається досить невтішна тенденція. Наприклад, 18 липня до відділень поступило 96 осіб. І на минулому тижні ця цифра коливалася від 70 до понад 90, – розповіла Валентина Гінзбург.

Вона зазначила, що у багатьох випадках пневмонія, яка потребує стаціонарного лікування, – результат неналежного ставлення до свого здоров’я.

– Сьогодні, коли запалення легень визнається як найчастіше ускладнення COVID-19, легковажність, чесно кажучи, просто вражає. Так, пневмонія цілком може бути не наслідком коронавірусної інфекції, що, до речі, не робить її менш небезпечною, проте визначити це та призначити адекватне лікування може лише лікар. Проте досить часто кияни звертаються до медиків вже після безрезультатно випробуваних домашніх рецептів та порад з інтернету, – зазначила директорка Департаменту.

Вона вкотре звернулася до киян із проханням ставитися до свого здоров’я відповідально та при погіршенні самопочуття – негайно звертатися до свого сімейного лікаря.

Щодо симптомів саме пневмонії, то, як зазначають фахівці, насамперед має насторожити:

  • кашель (що зазвичай спочатку буває сухим, а потім із розвитком запалення стає вологим з невеликим виділенням мокротиння);
  • відчуття нестачі повітря, іноді біль у грудях при диханні або кашлі;
  • задишка, блідість або синюшність шкіряних покровів;
  • слабкість, біль у м’язах, підвищене потовиділення, озноб.

– Пам’ятаємо, що температура тіла не завжди сигналізує про запалення легень, або його відсутність. Вона може бути дуже високою до 39-40С (як правило, на початку захворювання), а може залишатися субфебрильною 37,1-37,5С. Тому навіть при невисокій температурі тіла, кашлі, утрудненому диханні, слабкості й інших ознаках нездужання, слід обов’язково звернутися до лікаря, – закликала Валентина Гінзбург.

Нагадаємо, киянам рекомендують зробити щеплення від грипу.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»