Найвищий прапор України: будівельники встановили першу опору

Найвищий прапор України: будівельники встановили першу опору

Кияни з цікавістю спостерігають за ходом будівельних робіт на території меморіального комплексу «Національний музей історії України в другій світовій війні». Саме тут напередодні Дня Незалежності, 23 серпня, буде піднято головний прапор країни – найвищий у нашій державі.

Нині будівельники вже встановили першу металеву опору головного флаг-штоку країни. Про це повідомили у Департаменті будівництва та житлового забезпечення КМДА.

– Цей проєкт виконується за позабюджетні кошти. До 22 серпня встановлять усю металеву конструкцію і флагшток буде готовий до підняття державного прапору. Реалізуючи такі проєкти, ми нагадуємо про свою державність, соборність і самостійність, – відзначив директор департаменту Сергій Мартинчук.

Архітектор та директор компанії «Раден» Сергій Казарянець розповідає, що ідея встановити найвищій прапор в столиці виникла у 2017 році, і нині таки буде втілена вжиття.

– Стилобат (кам’яна основа пам’ятнику – прим. ред.) буде виконана із червоного граніту і матиме форму козацького хресту. Цей камінь вважається королем серед гранітів – за рахунок його унікальності та міцності. Деталі для стилобату вирізали у Лезніковському родовищі на Житомирщині, – розповів Сергій Казарянець.

Усі елементи флагштоку, за його словами, спроєктовані згідно з вимогами ЮНЕСКО. Нагадаємо, розмір флагштоку сягатиме 90 метрів, а розмір полотнища прапору – 16 на 24 метри. При цьому він обертатиметься навколо своєї осі, а до флаштоку буде вести алея, яку оздоблять світильниками та лавами для туристів.