Понад 10 тисяч працюючих українців знаходилися на самоізоляції

Понад 10 тисяч працюючих українців знаходилися на самоізоляції

10 тисяч осіб пройшли ізоляцію від COVID-19, оплачувану Фондом соціального страхування.

З початку пандемії 10 тисяч 609 працюючих українців знаходились на самоізоляції під медичним наглядом задля протидії поширенню коронавірусу. Сума компенсації втраченого за цей час заробітку від Фонду соціального страхування України сягнула понад 13 мільйонів гривень.

Така допомога фінансується на підставі лікарняного листка, виданого із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11». Направлення на оплачувану Фондом соціального страхування України самоізоляцію під меднаглядом здійснює лікар у разі контакту застрахованої особи з хворим на коронавірусну хворобу. На період карантину відкрити відповідний листок непрацездатності можливо у дистанційному режимі – для цього працівник має телефоном звернутися до свого сімейного лікаря.

Тривалість самоізоляції під медичним наглядом складає 14 днів. Як і в загальних випадках, лікарняний листок спочатку видається на п’ять днів з наступним продовженням.

– Сума компенсації втраченого за цей період заробітку складе 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу та 100% – для медичних працівників. ФССУ здійснює фінансування, починаючи з шостого дня ізоляції, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем, – йдеться у повідомленні.

Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»