Київські вчителі потрапили до ТОП-50 освітян України

Київські вчителі потрапили до ТОП-50 освітян України

250 тис. грн – таку суму отримає переможець національної премії «Global Teacher Prize Ukraine 2020» у жовтні цього року.

До списку фіналістів національної премії потрапили дві представниці Шевченківського району – учителька правознавства та історії Київського ліцею бізнесу Леся Юрчишин і вчителька біології Спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови № 57 Олена Манжос.

– Освітяни Шевченківського району – це наша гордість! Їхні досягнення абсолютно заслужені. Якщо вчитель полюбить свою професію, він зробить усе можливе, аби діти отримували не тільки високі бали, а й задоволення від вивчення предметів. Нашим учителям це вдалося: вони в черговий раз усім довели, що професія педагога може бути престижним покликанням, – вважає голова Шевченківської райдержадміністрації Олег Гаряга.

За даними сайту національної премії, «ноу-хау» Лесі Юрчишин – унікальні підходи до викладання синхронного курсу всесвітньої історії та історії України з інтеграцією інших дисциплін, розвиток критичного і креативного мислення у поєднанні з емоційним інтелектом.

Після відвідування міжнародних шкіл, організованих Українським центром вивчення Голокосту, Леся Юрчишин стала співавторкою посібника про трагедію Бабиного Яру. Сама ж викладачка про себе каже так: «Чим я відрізняюся від своїх колег? Кожна людина – особливий всесвіт, унікальний дар з незбагненним життєвим шляхом. І якщо мета моїх колег-учителів – допомогти людині пізнати світ і себе в ньому, то різниця між нами полягає лише у певних методах і прийомах».

Інша фіналістка премії Олена Манжос вважає STEM-освіту та інтерактивний підхід не модою, а необхідністю. Під час дистанційного навчання викладач вона перевела традиційні STEM-уроки в ZOOM, а своїм учням запропонувала брати участь у челенджі та записати відео зі створенням власного полімера, проаналізувати щоденні екологічні звички та попрактикувати німецьку.

– Я пишаюся тим, що мені вдається поширювати власний досвід серед колег не тільки моєї школи, а й міста та навіть країни, – каже Олена Манжос.

В умовах карантину STEM-фестиваль організували у соціальній мережі Facebook.

Національна премія «Global Teacher Prize Ukraine» спрямована на сприяння розвитку інноваційної методики у навчанні.