Як не допустити двох пандемій: киянам рекомендують зробити щеплення від грипу

Як не допустити двох пандемій: киянам рекомендують зробити щеплення від грипу

Щеплення проти грипу цього року має увійти до «обов’язкової програми» кожної свідомої людини.

У цьому впевнена директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, повідомили в пресслужбі Департаменту.

Насамперед щеплення рекомендують тим, хто у групах ризику (ті, хто страждають на хронічні захворювання або ожиріння), вагітні жінки. Також батьків закликають подбати про здоров’я своїх дітей.

Як зазначила директорка Департаменту, восени на нас чекає щорічний сезонний спалах захворюваності на грип та ГРВІ. Вона стверджує, що не важко передбачити наслідки двох пандемій, якщо вони розгоратимуться одночасно.

Вакцинація проти грипу може запобігти можливій епідемії. Логічно: чим більше киян будуть вакциновані, ти менше будуть хворіти та заражати оточуючих.

– Як ніколи цього року я закликаю щепитися проти грипу. Вакцинована людина, навіть захворівши, зазвичай переносить хворобу легко, без ускладнень та госпіталізації. Прийміть це рішення навіть якщо робитимете це вперше. Дайте собі шанс не опинитися прикутим до ліжка, підключеному до апарату штучної вентиляції легень. На відміну від COVID-19 захворюванню грипом можна запобігти. Скористуйтеся цією можливістю яка, цілком вірогідно, врятує вам життя, – закликала Валентина Гінзбург.

Також вона нагадала киянам про необхідність дотримуватися всіх протиепідемічних заходів і карантинних обмежень.

– Якщо ви відчули найменше погіршення самопочуття – одразу звертайтеся до лікаря, з яким підписано декларацію, або за телефонами спеціальних «гарячих ліній» свого району. Нагадаю, що обрати сімейного лікаря можна в одному з медичних закладів, які надають амбулаторну допомогу та територіально зручні для вас, – підсумувала директорка Департаменту.

Нагадаємо, кількість хворих на коронавірус у Києві збільшилася за минулу добу на 88 людей.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»