Як Маргариті Косяк вдалося поцілити в «десяточку»

Як Маргариті Косяк вдалося поцілити в «десяточку»

Унікальність «Громадського бюджету» в тому, що завдяки цьому конкурсу можна втілити в життя свої давні мрії. Авторка проєкту № 635 Маргарита Косяк ось уже кілька років мріє про створення в столиці школи стрільби з лука. Вона не сиділа склавши руки – чітко виклала свою ініціативу на папері, зареєструвала проєкт до участі та… перемогла, а відтак зможе втілити мрію у реальність.

– Ідея створення школи лучника виникла три роки тому. Коли почали шукати відповідне приміщення, зрозуміли – самотужки не впораємося, адже це потягне багато витрат. А перекладати фінансовий тягар на плечі батьків дітей не хотілося, – розповідає пані Рита. Так виникла ідея написати проєкт для «Громадського бюджету». Місцем для майбутньої школи автор обрала Київський палац дітей та юнацтва, де вона працює заступником директора.

– Оскільки приміщення для реалізації проєкту в нас вже є, тому ми використаємо кошти тільки на придбання матеріалів для приведення цього приміщення до належного стану і на придбання необхідного обладнання – луків, дощок та мішеней, зазначає авторка.

Лідерка команди розповіла про цікаву систему збору голосів, яка допомогла їхньому проєкту одержати довгоочікувану перемогу.

– Ми проводили зустрічі з іншими авторами проєктів для того, щоб обмінюватися голосами. І таким чином домовлялися, що ми підтримуємо проєкти один одного. Це було дуже класно, тому що ми розуміли, що заходячи в таку систему, ми можемо проголосувати за 3-4 проєкти одночасно. І своїх партнерів підтягнути, і стати на крок ближчими до своєї мети,  розповідає Рита.

Школа Громадського бюджету також дуже допомогла нашій героїні. На тематичних заняттях, разом із фахівцями, учасники опрацьовували ризики проєктів – тобто створювали, по суті, маркетингову матрицю.

Пані Рита пригадує й чимало зворушливих моментів, коли разом із командою доводилося шукати підтримку своєї ініціативи у киян.

– Був один інтригуючий момент, коли ми вже, здавалося, набрали необхідну кількість голосів і перейшли червону лінію. Але за дві години до закінчення голосування я побачила що мій проєкт «відкотився» у рейтингу вниз. Це була п'ятниця, вечір, 22:00 година, о 00:00 закінчувалось голосування. Звичайно, дуже розгубилася, але взяла слухавку, набрала колег і ми реально вийшли на вулиці. Просто зупиняли перехожих, пояснювали їм ситуацію. І таким чином набрали додатково +30 голосів і знову перейшли ту червону лінію. Буде нам наука на майбутнє, що не варто завчасно розслаблятися, пригадує пані Маргарита.

На сьогодні для реалізації проєкту вже провели процедуру закупівлі обладнання, знайшли фахівців, які надають консультації та готові навчати дітей. Залишилося – кілька формальностей.

– Дякуємо нашій міській владі, що нині ми маємо таку чудову можливість брати участь у проєктах, реалізовувати їх. Також дуже важливий момент – якщо один великий, дуже значущий проєкт не добрав якусь кількість голосів, то комісія має право проголосувати, і влада його дофінансує. Була особисто свідком такої історії. Це надзвичайно мотивує та надихає, каже наостанок переможниця проєкту громадського бюджету Маргарита Косяк.

Ольга Куліш