Перший дзвінок: коли саме київські учні сядуть за парти

Перший дзвінок: коли саме київські учні сядуть за парти

20 серпня у Києві відбудеться педагогічна конференція, на якій обговорять організацію навчального процесу в 2020-2021 роках.

Представники столичної влади, освітяни та батьки учнів радитимуться, як забезпечити якісну освіту дітям в умовах карантинних обмежень, можливі моделі освітнього процесу, зокрема дистанційні та змішані форми навчання, обговорити умови харчування та інші питання.

– Педагогічна конференція пройде в режимі он-лайн. Наше місто представить своє бачення організації проведення нового навчального року. У нинішній ситуації треба бути максимально гнучкими. Плануємо, що очне навчання в освітніх закладах розпочнеться першого вересня. Звичайно, мають бути певні обмеження, пов`язані з дотриманням дистанції і масочного режиму, – розповіла голова комісії з питань освіти, науки, сім'ї, молоді та спорту, депутатка Київради Ганна Старостенко.

Відповіді на ключові питання під час конференції сподіваються отримати і директори шкіл.

– На превеликий жаль, маємо ще одну біду: через невизначеність, нерозуміння, несприйняття вкрай складної ситуації, яка передує початку навчального року, в закладах освіти учителі почали подавати заяви на звільнення. Не кожен може витримати психологічно постійної непевності. Це вкрай серйозний сигнал, – відзначає директорка Київської гімназії східних мов №1 Оксана Проскура.

Наразі, через певну неузгодженість дій двох профільних міністерств – освіти та охорони здоров`я, ситуація все одно залишається до кінця не визначеною: зважаючи на ріст захворюваності на коронавірус, в Києві досі розглядають обидва варіанти навчання – очне та дистанційне. Можливо, остаточну відповідь освітяни та батьки та учні почують саме 20 серпня.