У центрі Києва відбудеться зустріч із учасниками боїв за Іловайськ

У центрі Києва відбудеться зустріч із учасниками боїв за Іловайськ

До 6-ї річниці Іловайської трагедії Музей Майдану (другий рік поспіль) організовує зустріч із очевидцями та учасниками боїв під Іловайськом. Говоритимуть про причини і наслідки Іловайської трагедії, розказуватимуть історії українських військових, які перебували у гарячій точці. Долучайтеся до зустрічі та ставайте свідками історії про Іловайськ від її безпосередніх учасників.

У них не було імен, лише позивні. У них не було товаришів, лише друзі до скону. Це Іловайськ 2014 року. Точка невороття у стосунках із державою-сусідом, яка назавжди закарбується в українській історії. Бої за Іловайськ розгорнулися на Донеччині у серпні 2014 року. 

– 28 серпня о 6 ранку основна колона «Донбасу» та інших підрозділів через Грабське пролетіла без зупинки. Коли ми приєдналися до загальної військової колони, то, чесно кажучи, настрій збадьорився, бо ми побачили там десятки танків та БТР, гармат, які вишикувалися у цій колоні. Стояв флагшток з білим прапором. І далі виднілося два джипа. Нам повідомили, що йдуть переговори між старшими офіцерами військ РФ та командуванням «Сектора Б» [йдеться про начальника Генштабу Руслана Хомчака]. Він сказав, що нам запропонували здати всю важку техніку, зокрема стрілецьку зброю, й виходити так званим «зеленим коридором» пішки у бік контрольованої української сторони – розповідає Ігор Гевко «Брокер» у документальному фільмі Радіо Свободи «Іловайськ. Хроніка оточення». 

Спершу українські колони безперешкодно рухалися повз російські укріплені позиції, проте через деякий час російські війська відкрили вогонь, розстрілявши колони на марші. 

Спікери: 

  • Всеволод Стеблюк («Айболіт») – український вчений медик, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, учасник Революції Гідності, військовий лікар на війні на сході України, учасник боїв під Іловайськом.
  • Ігор Гевко («Брокер») – учасник Революції Гідності, координатор Іловайського братерства, доброволець батальйону «Донбас», учасник виходу «зеленого коридору».
  • Сергій Міщенко («Яр») – учасник Революції Гідності, доброволець батальйону «Донбас», учасник боїв за Іловайськ, один із тих, хто виходив «зеленим коридором».
  • Ігор Михайлишин («Піаніст») – доброволець батальйону «Донбас», учасник боїв за Іловайськ, один із тих, хто виходив «зеленим коридором».

Модерує зустріч Роман Кулик – співробітник Інституту національної пам’яті, командир роти у 39-й окремий мотопіхотний батальйон, менеджер проєктів у ГО «Експертний Корпус».

Коли: 19 серпня о 18:30.
Де: виставково-освітній простір «М³: Майдан. Меморіал. Музей» («Куб»), алея Героїв Небесної Сотні, 3-5.
Вхід вільний, реєстрація.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»