Інформацію про забудови столиці розмістять онлайн

Інформацію про забудови столиці розмістять онлайн

У системі містобудівного моніторингу буде доступний перелік документів за кожним об’єктом будівництва у столиці.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.

– Багатьох турбує тема незаконних забудов. Однак нерідко навіть замовники будівництва не знають, які документи їм потрібні, щоб їхні споруди були зведені на законних підставах. Тому інформація про забудови у Києві має бути максимально відкритою. Для цього у Департаменті містобудування та архітектури ми продовжуємо працювати над створенням системи містобудівного моніторингу, зазначив Юрій Тацій.

Серед документів, які можна буде переглянути у ресурсі, проєктна документація, містобудівні умови та обмеження, необхідні дозволи та інформація про експертизи.

Планується, що за кожним об’єктом будівництва, за кожною будівлею можна буде у відкритому отримати таку інформацію:

  • містобудівні умови та обмеження, технічне завдання, яке забудовник отримує від Департаменту;
  • проєктна документація та наказ про її затвердження;
  • документи про проведену експертизу проєкту забудови;
  • дозвіл на забудову від Державної інспекції з містобудування.

Цей перелік документів і визначає, на які дії забудовник має право, а на які – ні. Департамент містобудування та архітектури не може визначати законність забудов. Це у компетенції інших установ.

Містобудівний моніторинг необхідний не лише для того, щоб кияни могли оцінити законність забудови, а і для прозорості в отриманні документів для забудовника.

– Такий підхід дозволяє вирішити одразу дві задачі. По-перше, кияни отримують інформацію, на основі якої і можуть судити про законність будівництва. По-друге, особи, які планують здійснювати будівництво, розуміють, які документи потрібні і де їх отримати, – пояснив Юрій Тацій. 

Нагадаємо, на вулиці Гончара «понизять» скандальний будинок.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»