У Мистецькому арсеналі показують унікальну виставку графіки

У Мистецькому арсеналі показують унікальну виставку графіки

Експозиція «Відбиток. Українська друкована графіка ХХ-ХХІ століть» зібрала сотні творів з різних українських музеїв та колекцій, які демонструють розвиток цього виду мистецтва на наших теренах.

Протягом ХХ століття українська друкована графіка зазнала чи не найбільших трансформацій за свою історію. Зв’язок української графіки із європейськими традиціями прослідковуються ще від ренесансних та барокових гравюр українських стародруків. Активне паломництво українських митців закордон у першій третині XX століття сприяло збагаченню національних художніх традицій та формуванню власного стилю із рисами модерну та авангарду. У часи «залізної завіси», попри всі заборони у пам’яті поколінь, жила традиція авангарду, а утилітарна функція й можливість допомогли графіці зазнати найменш руйнівного впливу радянської цензури. Незалежність України відкрила шлях постмодерністським світовим інтенціям, і український естамп знову знайшов своє місце у глобальному світовому мистецтві. 

Проєкт пропонує подивитися, як у вузлових точках українського мистецтва відбувалася трансформація естампу та якими були взаємозв’язки різних поколінь художників, явищ і тенденцій — від початку ХХ століття і до сьогодення. Експозиція, утім, побудована не лінійно. Роботи визнаних метрів української графіки з музейного фонду показані разом із творами відомих сучасних художників та молодими митцями.

Перший блок присвячений графіці часів незалежної України та початку ХХ століття. Тут можна простежити, як мистецтво графіки реагувало на часи суспільних тектонічних змін та завдяки «сусідству» творів двох періодів поглянути на історію естампу. Другий блок демонструє, як і чому друкованій графіці вдалося не лише вижити в умовах ізольованості й цензури радянського періоду, а й розвиватися. У третьому блоці порушуються питання людської екзистенції та позачасовості.

Хоч експозиція не акцентує на «школах», або конкретних стилях та напрямах, вона представляє всі головні осередки друкованої графіки в Україні — Київ, Харків, Львів, Одесу, а також феномени українського естампу останніх ста років. 

Коли: до 16 серпня
Де: Мистецький арсенал, вул. Лаврська, 12
Вартість квитка: 80 грн., для пільгових категорій 40 грн., для дітей до 12 років, особам з інвалідністю 1-2 групи, учасникам бойових дій (за наявності посвідчення) вхід вільний

Нагадаємо, 11 культурних подій в Києві: Молодість, Букет і Відкрита ніч

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»