У Києві захищають червонокнижні рослини

У Києві захищають червонокнижні рослини

Столичні природоохоронці звернулися до міністра екології з вимогою залишити дев`ять видів рідкісних рослин у Червоній книзі України.

Причиною звернення стало нещодавнє засідання секції Національної комісії з питань розділу про рослини Червоної книги, де ухвалили рішення про виключення цілої низки рідкісних видів. Про це повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

– Не можемо погодитися з прийнятим на цьому засіданні рішенням. Вважаємо, що запропоноване виключення є передчасним, а саме рішення секції пов’язане з недостатньою кількістю коштів на дослідження рідкісних видів на всій території України. Потрібно провести ширше і тривале публічне обговорення цих рішень, що відповідає принципам демократії в нашій державі, – вважають київські екологи.

За даними КЕКЦ, у разі виключення дев`яти рослин із Червоної Книги, їх перестануть досліджувати у національних парках, біосферних і природних заповідниках. Таке виключення може призвести до збіднення генофонду та поширення генетичної ерозії.