На Святошині створять сім скверів

На Святошині створять сім скверів

У Київраді триває робота над створенням нових зелених зон у Святошинському районі.

Ідею створення чотирьох скверів уже підтримали на засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики. Щодо решти ще трьох – триває процедура оформлення необхідних документів.

Також у столиці запланували капітальні ремонти і благоустрій цілої низки зелених зон.

– Приємно бачити, що все більше святошинців проводять вільний час в оновлених скверах. На дитячих майданчиках завжди багато малечі, місця для занять спортом користуються популярністю не лише серед молоді, а й людей більш старшого віку. Така ситуація показує необхідність створення нових зелених зон. Сьогодні це не просто естетична краса, а й дієвий спосіб захистити зелені зони від забудови. Адже Київ – це місто парків та скверів, – розповідає депутатка Київради Вікторія Муха.

За словами депутатки, у скверах Святошинського району тривають масштабні роботи. Земельні ділянки, які нещодавно були пустирем, перетворюються на сучасні та комфортні зони відпочинку.

Чудовим прикладом перетворення міської лісосмуги у сучасний, комфортний та безпечний простір для відпочинку став парк «Совки», де завершили перший етап капітального ремонту і встановили фонтан.

Нещодавно розпочалися роботи з першого етапу облаштування нового скверу на вулиці Чорнобильській: там можна спостерігати за появою зручних пандусів, пішохідних доріжок і ремонтом східців.

– Створення скверу – досить довгий шлях, але цілком реальний. Ще кілька років тому, далеко не всі мешканці Святошинського району вірили у створення та облаштування скверів на вулицях Бахмацькій, Підлісній, Генерала Наумова та Зодчих. Проте нині ми бачимо й відчуваємо ті перетворення, які вдалося досягти спільними зусиллями, – продовжує Вікторія Муха.

Сьогодні у скверах на Святошино активно облаштовують дитячі та спортивні майданчики, доріжки, сходи, фото зони, встановлюють лави для відпочинку та урни. Висаджуються зелені насадження – декоративні кущі, дерева та квіти. Нові зелені зони стають улюбленими місцями для киян.  

Ці зміни стали реальністю завдяки Програмі розвитку зелених зон міста Києва, ініційованої столичним мером Віталієм Кличком.